Miasto i ocean. Projekt studia OMA w Miami

Miasto i ocean. Projekt studia OMA w Miami

Perigon, zdj. OMA

Studio architektoniczne OMA zaprezentowało projekt siedemnastopiętrowego wieżowca mieszkalnego w dzielnicy Mid Beach w Miami. Projekt o nazwie Perigon składa się z kilku wież, oferujących zachwycające widoki na wybrzeże Oceanu Atlantyckiego i Zatoki Biscayne.

Obiekt zostanie zbudowany w atrakcyjniej części Miami Beach, która rozciąga się od Indian Creek aż do Oceanu Atlantyckiego. Głównym założeniem projektu było wydobycie kontrastu pomiędzy różnymi elementami krajobrazu Miami Beach – częścią naturalną i stworzoną przez człowieka. Elewację budynków ozdobią tarasy o zróżnicowanych formach, które nadadzą projektowi odpowiedniego rytmu i dynamiki.

Perigon, zdj. OMA

 

Projekt został stworzony jako odpowiedź na typowe projekty mieszkaniowe w Miami Beach, których okna nie wychodzą na ulice i ścieżki pieszych, przez co sprawiają wrażenie „odwróconych plecami do miasta”, tworząc monolityczne mury, które zdaniem architektów zaburzają estetykę tkanki miejskiej. Projektanci z Oma zadbali o to, aby budynek był nie tylko piękny, ale i odporny na trudne warunki atmosferyczne obszaru i ewentualne klęski żywiołowe. „Podnosząc poziom budynku o 45 stóp nad linię powodziową, stworzyliśmy porowatą witrynę, która oferuje zarówno widoki na panoramę miasta, jak i na ocean, zapewniając mieszkańcom możliwość odosobnienia” – mówi Yusef Ali Dennis z OMA.

Perigon, zdj. OMA

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.