Mieszkania w fabryce. Holricks Factory w Slough

Mieszkania w fabryce. Holricks Factory w Slough

Holricks Factory, zdj. Sheppard Robson

Konkurs na najlepszy projekt przebudowy dawnego terenu fabryki wygrało studio Sheppard Robson.

Już niebawem rozpocznie się przebudowa terenów należących do fabryki Holricks w Slough. Na miejscu budynków przemysłowych stanie pięć bloków mieszkalnych, w których znajdzie się ok. 1300 niedrogich mieszkań, sklepy i restauracje oraz żłobek i przedszkole.

1880976_02_sheppardrobson_horlicksfactory_aquifergardens_230544
Holricks Factory, zdj. Sheppard Robson

Fabryka została zamknięta w 2018 roku po 110 latach działania. Ze względu na historyczny charakter starej zabudowy zostanie zburzona tylko jej część. Anna Shapiro, architektka w biurze Sheppard Robson zapowiedziała, że projekt połączy nowoczesne osiedle mieszkalne z charakterem historycznej dzielnicy.

1880977_03sheppardrobson_horlicksfactory_schemeoverview_254325
Holricks Factory, zdj. Sheppard Robson

źródło: bdonline.co.uk

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.