Milan Affordable Housing. Konkurs

Milan Affordable Housing. Konkurs

Materiały organizatora

W dzisiejszych czasach trudno i niedrogie mieszkanie w atrakcyjnym miejscu. Konkurs Milan Affordable Housing ma na celu zebranie najlepszych projektów niedrogich mieszkań w mieście, w którym ceny nieruchomości są niezwykle wysokie.

Mediolan to jedno z najciekawszych i najlepiej rozwijających się miast w Europie. Uroki tego miejsca przekładają się jednak na ceny mieszkań na rynku – są one jednymi z najdroższych mieszkań w całych Włoszech. „Według raportu włoskiego biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami Tecnocasa Group, jeśli chcesz kupić nieruchomość w Mediolanie, potrzebujesz równowartości 166 włoskich pensji. Więc nawet gdybyś, będąc przeciętnym Włochem, nie musiał płacić rachunków, ponosić innych kosztów ani wydawać żadnych pieniędzy na inne cele, spłacenie kredytu zajęłoby ci ok. 13 lat” – piszą organizatorzy konkursu.

Milan Affordable Housing Challenge rzuca architektom i projektantom wyzwanie stworzenia koncepcji przystępnych cenowo mieszkań, które można dowolnie zaadaptować i rozlokować w całym mieście. Uczestnicy powinni wziąć pod uwagę to, aby projekty były wystarczająco elastyczne, aby każdy odbiorca mógł znaleźć dla siebie odpowiednie lokum. Zachęca się uczestników do jak największej kreatywności w opracowywanych przez niech rozwiązaniach.

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.