Milan Salone del Mobile odwołany

Milan Salone del Mobile odwołany

Salone del Mobile 2016, zdj. Salone de Mobile

Organizatorzy największych targów designu wnętrzarskiego na świecie, Milan Salone del Mobile, zdecydowali się odwołać tegoroczną edycję wydarzenia. Byłaby to to już 60. edycja wydarzenia, odbywającego się rokrocznie w Mediolanie.

Podobnie jak tegoroczne Biennale Architektury w Wenecji oraz Światowy Kongres Architektów, wydarzenie zostało odwołane z powodu szerzącej się pandemii wirusa COVID-19. Oświadczenie, w którym poinformowano o zaistniałej sytuacji, wydał burmistrz Mediolanu Giuseppe Sala wraz z przewodniczącym Salone del Mobile, Claudio Lutim. Program targów i towarzyszących im wydarzeń zostanie zrealizowany w przyszłorocznej edycji wydarzenia, w kwietniu 2021.

Salone del Mobile 2019, zdj. Forbes

Wśród zainteresowanych Salone del Mobile dziennikarzy od wielu tygodni toczy się dyskusja na temat możliwości zastąpienia fizycznego wydarzenia jego wirtualnym odpowiednikiem. Laura Traldi, włoska dziennikarka i założycielka portalu DesignAtLarge, twierdzi że pomysł ten był kilkukrotnie podnoszony wśród odpowiedzialnych za wydarzenie. Dziennikarka postuluje stworzenie „[…] platformy umożliwiającej dostęp do treści, być może nawet w rzeczywistości wirtualnej, a przede wszystkim wymianę ofert między producentami a klientami na żywo, za pośrednictwem czatu”.

źródło: designboom.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.