Millennium Areal. Najwyższy budynek we Frankfurcie

Millennium Areal. Najwyższy budynek we Frankfurcie

Millennium Areal, zdj. Ferdinand Heide Architekt

Studio Ferdinand Heide Architekt zostało wyłonione spośród innych zgłoszeń w konkursie na projekt kompleksu wieżowców we Franfurkcie. Zwycięska propozycja, zatytułowana Millennium Areal, składa się z dwóch szklanych wież o niestandardowej formie, z dużą przestrzenią publiczną na parterze, odpowiadającą specyfice gęsto zabudowanego miasta. Oczekuje się, że projekt zostanie ukończony w 2030 roku, a po ukończeniu będzie najwyższą konstrukcją we Frankfurcie.

Projekt Ferdinand Heide Architekt łączy funkcje biznesowe, publiczne i rekreacyjne. W Wieży A, wyższej, znajdą się lokale handlowe oraz hotel, zaś niższy wieżowiec, Wieża B, zostanie przeznaczony głównie na mieszkania. Obiekty użyteczności publicznej, takie jak lokale gastronomiczne, sklepy i przedszkole, znajdują się na niższych piętrach i parterze, aby ożywić życie dzielnicy i umożliwić użytkownikom interakcje ze sobą.

Millennium Areal, zdj. Ferdinand Heide Architekt

 

Deweloper i miasto Frankfurt upewnili się, że zwycięski projekt uwzględnia rozwiązania oszczędzające wodę i energię oraz jest przyjazny dla klimatu. Ponadto materiały w pracach zgłoszonych do konkursu powinny być wydobywane i przetwarzane zgodnie z normami ekologicznymi. Zaproponowana przez autorów projektu koncepcja hybrydowej, częściowo drewnianej konstrukcji budynku wymaga około 20% mniej betonu i stali niż konwencjonalne metody budowlane. Ponadto na elewacji i dachach umieszczone zostanie około 3500 modułów fotowoltaicznych, które zapewnią az do 25% zapotrzebowania budynków na energię elektryczną.

Millennium Areal, zdj. Ferdinand Heide Architekt

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.