Mirai House of Arches. Forma i cień

Mirai House of Arches. Forma i cień

Mirai House of Arches, zdj. Sanjay Puri Architects/Dinesh Mehta

Architektoniczna perełka z Indii! Wyjątkowy dom w mieście Bhilwara w Indiach, zaprojektowany przez studio Sanjay Puri Architects z Bombaju, zachwyca funkcjonalnością i wysublimowaną formą. Projekt nazwany Mirai House of Arches będzie domem dla trzypokoleniowej rodziny.

Mirai House of Arches znajduje się na małej narożnej działce sąsiadującej z bogatymi w różnorodną roślinność ogrodami od strony północnej.  Aby utrzymać we wnętrzach optymalną temperaturę, pomieszczenia mieszkalne owinięto rzeźbiarską drugą skórą o falistym kształcie, które tworzą zacienione, chłodne przestrzenie.

Mirai House of Arches, zdj. Sanjay Puri Architects/Dinesh Mehta

 

„To znacznie obniża temperaturę wewnątrz domu, zapewniając jednocześnie osłonięte, otwarte przestrzenie zewnętrzne, dostępne z każdego pokoju” – mówią odpowiedzialni za projekt architekci. Przestrzenie wewnętrzne zorganizowano wokół centralnego korytarza biegnącego ze wschodu na zachód, który dzieli dom. Na jednym z jego końców znajduje się basen do użytku mieszkańców.

Mirai House of Arches, zdj. Sanjay Puri Architects/Dinesh Mehta

 

Pomieszczenia mieszkalne, jadalne i kuchenne, a także główna sypialnia, zajmują parter, trzy kolejne sypialnie znajdują się na piętrze, tuż obok gabinetów oraz domowej siłowni. Charakterystyczne dla wnętrz domu jest to, że każde z pomieszczeń ma inną wysokość, dzięki czemu możliwe było lepsze zagospodarowanie pięter. „Dom wpisuje się w otoczenie, klimat i potrzeby inwestora” – zapewnia studio.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.