Mobitecture. Dom dla nomadów

Mobitecture. Dom dla nomadów

Plakat wydarzenia

Ogłoszono konkurs na projekt mobilnego domu dla współczesnych nomadów. Konkurs ma charakter otwarty i globalny, co oznacza, że mogą wziąć w nim udział wszyscy, bez względu na miejsce zamieszkania i kwalifikacje zawodowe.

Ludzie kierują się instynktem. Kiedy spojrzymy na całą historię ewolucji człowieka, pojęcie osiedlenia się w celu stworzenia domu i ogniska domowego jest stosunkowo nowym zjawiskiem, które stworzyło wiele problemów dla naszego gatunku. Ludzie przetrwali pomimo trudnych i groźnych zjawisk klimatycznych, klęsk żywiołowych, chorób i epidemii, które ich nawiedzały […]” – piszą organizatorzy konkursu.

 Podkreślają również, że styl życia nomadów może okazać się konieczny do przyjęcia przez przyszłe pokolenia. Wychodząc z tego założenia, zachęcają uczestników do stworzenia projektu mobilnej przestrzeni do życia. Uczestników ogranicza jedynie wyobraźnia – organizatorzy nie określili wymaganej stylistyki i gabarytów projektów, ani materiałów, które mają zostać użyte. Liczą jednak na kreatywność, odwagę i głębokie zrozumienie potrzeb człowieka. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.

Rejestracja  potrwa do 25 maja tego roku. Prace należy nadsyłać do 1 czerwca. Wiecej informacji, regulamin oraz zgłoszenia znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.