Modelowanie przyszłości. Warsztaty i konkurs dla studentów

Modelowanie przyszłości. Warsztaty i konkurs dla studentów

Plakat wydarzenia

Modelowanie 3D jest jednym z ważniejszych wynalazków współczesnej technologii. Jego niekwestionowanym atutem jest szerokie zastosowanie, również w architekturze, budownictwie i projektowaniu. Platfoma cove.tool zaprasza studentów do udziału w warsztatach modelowania 3D i towarzyszącym im konkursie.

Idea jest prosta: cove.tool ma na celu stworzenie najszybszej, najlepszej, holistycznej platformy projektowej na rynku. Korzystając z narzędzia do rysowania lub jednej z wtyczek innych firm (SketchUp, Rhino/Grasshopper i Autodesk Revit) stawiamy przed uczestnikami następujące wyzwanie: wymodelowanie biblioteki na rogu Peachtree Street NE i 6th Street NE w Atlancie. Korzystając z raportu klimatycznego i analizy 3D, zoptymalizuj zużycie energii i emisję dwutlenku węgla przez budynek przy zachowaniu optymalnego poziomu światła dziennego wewnątrz.

Obiekt znajduje się w gęsto zabudowanym obszarze miejskim w Midtown w Atlancie i będzie stwarzać wiele wyzwań związanych z samą kubaturą, jak i dostępem do światła dziennego. Minimalny wymagany rozmiar projektu to 8 tys. stóp kwadratowych (podwójna wielkość działki nieruchomości). Projekty studyjne są mile widziane, ale to ujęcie kontekstu i zaangażowanie w sprawy klimatu będzie decydujące podczas oceny prac przez jurorów” – czytamy na stronie internetowej.

Organizatorzy zachęcają młodych projektantów do wzięcia udziału w samym konkursie, jak i w warsztatach modelowania 3D. Link do nich oraz szczegóły konkursu znajdują się na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.