
Nowy budynek The Art Gallery of Ontario
Galeria Sztuki Ontario (AGO) ogłosiła plany rozbudowy swojego budynku. Projekt został zaprojektowany przez Selldorf Architects oraz dwóch architektów z kanadyjskiej agencji Two Row Architect.
Modernizm. Styl architektoniczny, który wciąż wzbudza w odbiorcach silne emocje. Jedni zachwycają się jego prostotą i dosadnością, drudzy zarzucają mu brak gracji, ociężałość i chłód. Nie da się jednak zaprzeczyć, że jest to styl, który w ogromnym stopniu wpłynął na współczesną architekturę, która właśnie jemu zawdzięcza prostotę i minimalizm. Architekci ze studia STOPROCENT w swoim najnowszym projekcie domu jednorodzinnego sięgają jeszcze głębiej do istoty modernizmu i reinterpretują jego charakterystyczne cechy w duchu współczesnej estetyki.
Pomysł wykorzystania do projektu modernistycznych elementów narodził się podczas analizy kontekstu, w którym znajduje się działka. Wrocław znany jest bowiem z wyjątkowej architektury, z której znaczna część pochodzi właśnie z tego okresu. Dom w istocie wydaje się monumentalny i solidny, jego kubatura jest surowa, a kolory elewacji utrzymane w stonowanej, kamiennej kolorystyce.
Aby dobrze wykorzystać dostępną przestrzeń działki i zapewnić mieszkańcom nieco większy obszar ogrodu za domem, architekci postanowili rozbudować dom wzdłuż, rozmieszczając jego podstawowe funkcje na trzech kondygnacjach. Pierwsza, podziemna, zmieści garaż i pomieszczenia gospodarcze. Na parterze znajdą się salon i kuchnia, zaś na ostatnim piętrze – druga kondygnacja salonu i sypialnie. Kondygnacje oddzielają funkcję od siebie, a jednocześnie otwierają i spajają dom, pozwalając mieszkańcom za interakcje niezależnie od tego, w której jego części akurat się znajdują.
Galeria Sztuki Ontario (AGO) ogłosiła plany rozbudowy swojego budynku. Projekt został zaprojektowany przez Selldorf Architects oraz dwóch architektów z kanadyjskiej agencji Two Row Architect.
Platforma UNI zaprasza do udziału w konkursie Chord, którego przedmiotem jest projekt centrum muzycznego, które będzie skupiać melomanów i muzyków, chcących wspólnie rozwijać się i poszerzać muzyczne horyzonty.
Prywatni inwestorzy, przychodząc do biur architektonicznych po spersonalizowany projekt domu, często liczą na nowoczesne projekty, proste rozwiązania i otwarte, jasne przestrzenie. Tym razem jednak było inaczej – wymarzony dom klientki miał być tradycyjny, pełen uroku, ciepła i cichych, niewielkich zakątków.
Firma Filter Architecture zakończyła budowę minischroniska Zoran Simic w Bośni i Hercegowinie. Niewielki domek, znajdujący się na odległej górze Visočicy, da schronienie strudzonym piechurom, a także roztoczy przed nimi zachwycający widok na krajobraz.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.