Modernizm w nowym wydaniu. Dom J., Wrocławski projekt studia STOPROCENT

Modernizm w nowym wydaniu. Dom J., Wrocławski projekt studia STOPROCENT

Dom J, zdj. STOPROCENT Architekci

Modernizm. Styl architektoniczny, który wciąż wzbudza w odbiorcach silne emocje. Jedni zachwycają się jego prostotą i dosadnością, drudzy zarzucają mu brak gracji, ociężałość i chłód. Nie da się jednak zaprzeczyć, że jest to styl, który w ogromnym stopniu wpłynął na współczesną architekturę, która właśnie jemu zawdzięcza prostotę i minimalizm. Architekci ze studia STOPROCENT w swoim najnowszym projekcie domu jednorodzinnego sięgają jeszcze głębiej do istoty modernizmu i reinterpretują jego charakterystyczne cechy w duchu współczesnej estetyki.

Pomysł wykorzystania do projektu modernistycznych elementów narodził się podczas analizy kontekstu, w którym znajduje się działka. Wrocław znany jest bowiem z wyjątkowej architektury, z której znaczna część pochodzi właśnie z tego okresu. Dom w istocie wydaje się monumentalny i solidny, jego kubatura jest surowa, a kolory elewacji utrzymane w stonowanej, kamiennej kolorystyce.

Dom J, zdj. STOPROCENT Architekci

 

Aby dobrze wykorzystać dostępną przestrzeń działki i zapewnić mieszkańcom nieco większy obszar ogrodu za domem, architekci postanowili rozbudować dom wzdłuż, rozmieszczając jego podstawowe funkcje na trzech kondygnacjach. Pierwsza, podziemna, zmieści garaż i pomieszczenia gospodarcze. Na parterze znajdą się salon i kuchnia, zaś na ostatnim piętrze – druga kondygnacja salonu i sypialnie. Kondygnacje oddzielają funkcję od siebie, a jednocześnie otwierają i spajają dom, pozwalając mieszkańcom za interakcje niezależnie od tego, w której jego części akurat się znajdują.

Dom J, zdj. STOPROCENT Architekci

 

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.