Moduły JUPE. Rozwiązanie problemu przepełnionych szpitali

Moduły JUPE. Rozwiązanie problemu przepełnionych szpitali

JUPE CARE, zdj. JUPE Health

Projektanci znów stają na wysokości zadania. Propozycja amerykańskiej firmy JUPE Health może zrewolucjonizować opiekę medyczną nad osobami zakażonymi COVID-19. Konstruktorzy, przewidując brak wydolności służby zdrowia w przypadku dalszego rozprzestrzeniania się epidemii, zaprojektowali modułowy system, który pozwoli szpitalom na przyjęcie znacznie większej liczby pacjentów.

Kilka dni temu pisaliśmy o CURA – włoskim systemie przenośnych, modułowych kapsuł, które w razie potrzeby powiększą liczbę łóżek dla pacjentów w ciężkim stanie, a nawet pozwolą na zbudowanie polowych szpitali zakaźnych. Amerykańscy konstruktorzy również nie pozostają obojętni wobec panującej pandemii i jej zagrożeń, w tym braku wydolności służby zdrowia.

JUPE Health stworzyło projekt lekkich, łatwych do transportu i rozłożenia namiotów, które podobnie jak kapsuły włoskich kolegów po fachu, posłużyć mogą jako miejsca odpoczynku dla pracowników służby zdrowia, izolatki oraz oddziały intensywnej terapii.

JUPE CARE, zdj. JUPE Health

JUPE REST to moduł podstawowy. Niewielki namiot z wygodnym łóżkiem może posłużyć jako przestrzeń dla pacjenta w dobrym stanie, lub być miejscem odpoczynku dla znużonych pracą pracowników medycznych. Moduł JUPE CARE  został wyposażony we wszystko, co potrzeba do izolacji pacjenta i opieki nad nim, gdy pozostaje on w zadowalającej kondycji. JUPE PLUS natomiast to przenośny oddział intensywnej terapii, wyposażony w systemy ratowania i podtrzymywania życia.

JUPE REST, zdj. JUPE Health

Niekwestionowaną zaletą systemu zaprojektowanego przez JUPE Health jest cena – koszt jednego modułu to według projektantów 1/30 kosztów pokoju szpitalnego. Moduły są też banalnie proste do złożenia, a dzięki lekkości użytych materiałów, z łatwością można je transportować, nawet w dużych ilościach.

Transport modułów JUPE, zdj. JUPE Health

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.