Naturalis. Konkurs
Ruszają zapisy do konkursu Naturalis. Wyzwaniem, które stoi przed uczestnikami jest zaprojektowanie placówki edukacyjnej znajdującej się wśród natury.
Większość z nas jest przywiązana do jakiegoś miejsca. Czasami jest to miejscowość, w której przyszliśmy na świat, innym razem – miejsce, w którym sami postanowiliśmy rozpocząć życie. Jako rdzenni lub przyjezdni mieszkańcy znamy swoje miasta doskonale i jesteśmy w stanie opowiadać o nich lepiej niż niejeden przewodnik! Miłość do miast i wiedzę na ich temat przekazujemy również naszym dzieciom i młodszemu rodzeństwu – i to właśnie do nich adresowany jest ten konkurs!
Zapraszamy do udziału w kolejnej (IX już) edycji konkursu! Tym razem pod hasłem Moje miasto – tu dzieją się rzeczy niezwykłe. Zostań naszym przewodnikiem po Twojej miejscowości. Pokaż to, czego nie dowiemy się z oficjalnych materiałów promocyjnych. Opowiedz o budynkach i widokach, które lubisz, zaprowadź nas do swoich ulubionych miejsc. Przedstaw ciekawe historie związane z Twoją miejscowością, te które wydarzyły się naprawdę lub tylko w Twojej wyobraźni. Zabierz nas na spacer ścieżką, którą tylko Ty chodzisz po okolicy. Może ważna jest dla Ciebie przyroda? Ludzie, których tu spotykasz? Opowiedz o tradycjach, zwyczajach i wyjątkowych wydarzeniach związanych z Twoim miastem, wsią, osiedlem lub ulicą.
Szczegółowy opis zadania konkursowego znajduje się w załączniku nr 2 do regulaminu konkursu. Na Wasze prace czekamy do 20 maja 2022 r” – piszą organizatorzy. Więcej informacji znajdziecie na stronie konkursu.
Ruszają zapisy do konkursu Naturalis. Wyzwaniem, które stoi przed uczestnikami jest zaprojektowanie placówki edukacyjnej znajdującej się wśród natury.
SARP i Politechnika Krakowska zaprasza architektów i projektantów do nadsyłania propozycji rewitalizacji przedpola Wydziału Architektury! Projekty mają nawiązywać do historii uczelni, jednocześnie wpisując się w nowoczesne trendy w projektowaniu.
Brytyjskie studio Zaha Hadid Architects ujawniło swój projekt stacji Klenoviy Boulevard Station 2, powstającej na południu Moskwy w ramach rozbudowy stołecznej linii metra o nazwie Bolszaja Kolcewa. Nowa stacja połączy miasto z zabytkowym parkiem Kolomenskoye, w którym znajdują się zabytkowe budowle i kościół wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Austriackie studio architektury Marte.Marte Architekten wygrało konkurs na przekształcenie miejsca urodzenia Adolfa Hitlera w Braunau am Inn w nowoczesny komisariat policji. Władze miasta mają nadzieję, że nowe przeznaczenie budynku przywróci mu neutralność w oczach mieszkańców miasta i turystów.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.