Moreau Kusunoki i Genton zwycięzcami w konkursie na projekt Powerhouse Parramatta Museum

Moreau Kusunoki i Genton zwycięzcami w konkursie na projekt Powerhouse Parramatta Museum

Powerhouse Parramatta Museum, zdj. Moreau Kusunoki i Genton

Olbrzymi budynek muzeum ma być w założeniu architektów „przyjazny i sprzyjający różnorodnym społecznościom Sydney”. Architekci przebudują i odnowią australijskie muzeum sztuki użytkowej i nauki, przenosząc jedną z najstarszych i najważniejszych instytucji kultury w Australii.

Zwycięska koncepcja Moreau Kusunoki i Denton ma na celu symboliczne połączenie rzeki z miastem, stworzenie dużej otwartej przestrzeni, w której ludzie mogą wchodzić w interakcje z naturą i architekturą oraz uczynić z przestrzeni muzealnej innowacyjną platformę kulturalną.

parramatta2
Powerhouse Parramatta Museum, zdj. Moreau Kusunoki i Genton

Położony nieopodal brzegu rzeki obiekt zbudowany jest z egzoszkieletu, który pozwoli zobaczyć eksponaty z zewnątrz oraz roztoczy przed zwiedzającymi zachwycający widok na miasto i rzekę. Wewnątrz budynku znajdzie się siedem przestrzeni wystawowych, które umożliwią muzeum zaprezentować swoją imponującą kolekcję stałą i ułatwią organizację wystaw czasowych.

parramatta3
Powerhouse Parramatta Museum, zdj. Moreau Kusunoki i Genton

 „Widzimy Parramatta Museum jako hiper-platformę, budynek o nieograniczonym potencjale, który nieustannie ewoluuje” – mówi Moreau Kusunoki. „Elastyczne i dynamiczne przestrzenie wystawowe połączone są z cichymi miejscami, które zapewniają spokój potrzebny do refleksji, […] bezpieczną, neutralną przestrzeń do spotkań i tworzenia nowych doświadczeń i wspomnień” – dodaje.

źródło: designboom.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.