Morphosis dla Uniwersytetu Teksańskiego

Morphosis dla Uniwersytetu Teksańskiego

Crow Museum of Asian Art, zdj. Morphosis

Firma Morphosis prezentuje swój nowy projekt w Dallas w Teksasie. Studio architektoniczne zostało wybrane do stworzenia wizji rewitalizacji obszaru należącego do Uniwersytetu Teksańskiego. Stworzony przez architektów kompleks Athenæum będzie składał się z trzech głównych budynków: Crow Museum of Asian Art, sali widowiskowej oraz muzeum sztuki tradycyjnej obu Ameryk. Realizacja projektu została podzielona na trzy fazy.

Jak twierdzą władze uczelni, przebudowa ma na celu stworzenie nowego miejsca dla zainteresowanych sztuką studentów i wykładowców. Decyzja o popchnięciu profilu uczelni w stronę artystyczną zaskoczyła wielu, szkoła dotąd promowała bowiem głównie kierunki ścisłe i związane z biznesem.

Crow Museum of Asian Art, zdj. Morphosis

 

Oczekuje się, że pierwsza faza planu, czyli budowa Crow Museum of Asian Art, zostanie ukończona w 2024 roku. Muzeum zaprezentuje różnorodne dzieła sztuki starożytnej i współczesnej z Kambodży, Chin, Indii, Indonezji, Japonii, Korei, Birmy, Nepalu, Pakistanu, Tajlandii, Tybetu i Wietnamu. W ramach projektu powstanie 16 000 stóp kwadratowych elastycznej przestrzeni wystawienniczej, a także nowoczesne laboratorium konserwatorskie, sale eduakcyjne, biura administracyjnye i czytelnia. Kolekcja sztuki została przekazana muzeum przez rodzinę Crow. Darczyńcy zaoferowali instytucji również 25 milionów dolarów wsparcia finansowego na budowę i rozwój programu kulturalnego.

Crow Museum of Asian Art, zdj. Morphosis

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.