Mountain Refuge. Ucieczka w góry

Mountain Refuge. Ucieczka w góry

Mountain Refuge, zdj. Massimo Gnocchi, Paolo Danesi

Dwóch włoskich architektów, Massimo Gnocchi i Paolo Danesi przezentują projekt domu Mountain Refuge. Ten modułowy, wykonany z prefabrykowanych materiałów budynek może stać się alternatywą dla schronisk na górskich szlakach.

Ideą duetu Gnocchi i Danesi było znalezienie idealnego następcy typowego domku w górach, do którego będą mogli uciec zmęczeni gwarem mieszkańcy miast. Jak mówią architekci, Mountain Refuge jest współczesną odmianą górskiej chatki, której głównym zadaniem jest umożliwienie mieszkańcom odnalezienia połączenia z naturą. Dodają, że projekt domku był „silnie inspirowany tradycyjnymi archetypami, które z kolei zostały przesiane przez pryzmat współczesnych zasad projektowania”.

Mountain Refuge, zdj. Massimo Gnocchi, Paolo Danesi

Zbudowany z pokrytej smołą sosnową sklejki Mountain Refuge ma budowę modułową – inwestorzy mogą poprzestać na wersji o powierzchni 24 m2 lub dodać kolejny moduł i zyskać kolejne 12 m2. Takie rozwiązanie zapewnia dużą elastyczność, a także pozwoli lepiej dopasować dom do kształtu działki, na której zostanie zbudowany.

Mountain Refuge, zdj. Massimo Gnocchi, Paolo Danesi

Moduły domku to niewielkie czworokąty o spadzistym dachu, dopasowanym do trudnych warunków górskiego krajobrazu. Na wizualizacjach opublikowanych przez architektów moduły zostały ustawione w przeciwnych kierunkach, co dodaje całości walorów estetycznych. Jedna z zewnętrznych ścian domku jest całkowicie oszklona – dzięki temu wszechobecna natura może bez przeszkód „wejść” do wnętrza domu.  

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.