MuMA Hut to zaprojektowany przez firme WeWilder dom o powierzchni 15 metrów kwadratowych. Mały domek będzie idealny dla letników, którzy chcą doświadczyć natury zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz swojego wakacyjnego lokum. Chatka powstała w malutkiej wiosce Armenis w Rumunii.
Maleńka chatka MuMA to jednopokojowa przestrzeń, w której znajduje się jedynie łóżko i stół. Minimalistyczna przestrzeń będzie idealna dla tych, którzy pragną uciec od pełnej zgiełku i pośpiechu codzienności w dzikie okoliczności natury. Duże okno, które znajduje się na jednej ze ścian budynku, „wpuszcza” do środka naturalne otoczenie.
Projekt budynku powstał na letnich warsztatach, zaś sam domek zbudowano dzięki pomocy lokalnych wolontariuszy,. Jak mówią twórcy, wspólna praca i wsparcie przyniosła wszystkim wiele radości i pomogła w zacieśnieniu więzi. „Ten system pracy przypomniało nam o dawnych czasach, kiedy społeczność gromadziła się i pomagała przy wznoszeniu domów” – mówią osoby odpowiedzialne za projekt MuMA Hut.
Chata została wykonana z lokalnych materiałów pozyskanych z okolicy, dzięki czemu jest przykładem zrównoważonego podejścia do budownictwa, wykorzystującego zasoby z recyklingu i wspierającego lokalne społeczności. Do konstrukcji i wzniesienia elewacji użyto lokalnego drewna. W proces budowy zaangażowano zajmujących się pracami technicznymi bliskich i przyjaciół, zaś miejscowa ludność zapewniła wolontariuszom jedzenie i wsparcie „na zapleczu” placu budowy.
Rusza kolejna edycja konkursu International Design Awards 2022. IDA Awards promuje najciekawszych twórców projektów wnętrzarskich i użytkowych. W konkurencji mogą wziąć udział młodzi architekci oraz profesjonaliści z ugruntowaną pozycją na rynku.
Dziś mija termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu Drawing of the Year. Jury konkursu wyłoni najlepsze rysunki z kilku dziedzin, wśród których znajduje się również architektura.
W mieście Hida w Japonii powstanie nowy budynek uniwersytetu, który połączy lokalne, tradycyjne motywy charakterystyczne dla japońskiej wsi i nowoczesność rodem z wielkiego miasta. Obła, harmonijna forma powstanie w malowniczym otoczeniu pól
Prostota, skromność i tchnienie nowoczesności – oto, czym charakteryzuje się projekt Domu Prostego, którego autorką jest Katarzyna Buczkowska-Grobecka z pracowni Ktura Architekci. Architektce udało się stworzyć unikalny, idealnie dopasowany do potrzeb inwestorów dom.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.