Muzeum Koni – konkurs

Muzeum Koni – konkurs

Plakat wydarzenia

Obcując ze sztuką, kulturą i historią państw położonych na wschodzie Europy, nietrudno zauważyć, że konie zajmują szczególne miejsce w sercach Słowian. Jako wierni towarzysze codziennej pracy i walki przez wieki inspirowały tutejszych pisarzy i malarzy do opisywania ich dostojeństwa i inteligencji. Organizacje BeeBreeders i Omuli zapraszają architektów i projektantów do udziału w konkursie na projekt Muzeum Koni. Obiekt ma powstać na Łotwie, nieopodal granicy z Estonią.

Organizacje starannie wybrały obszar, na którym ma powstać Muzeum. Jest to działka położona na terenie północnoliwońskiego rezerwatu biosfery wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Budynek, którego projekt zostanie uznany przez jury konkursu za najlepszy, zastąpi stary gmach muzeum, wzniesiony w latach 30. XX wieku.

W konkursie mogą wziąć udział pojedynczy uczestnicy, a także zespoły, w skład których mogą wejść maksymalnie cztery osoby. Organizatorzy przewidują wiele nagród i wyróżnień. Oprócz pierwszego miejsca, które zostanie nagrodzone kwotą 5000 USD, przyznają również II i III miejsce (2000 UDS i 1000 USD), nagrodę The Client's Award (1000 USD), BB Student Award (500 USD), BB Green Award (500 USD) oraz 6 honorowych wyróżnień.

Rejestracja potrwa do 23 kwietnia 2021 roku. Więcej informacji, szczegółowe kalendarium, informacje o opłatach i rejestracji można znaleźć na stronie konkursu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.