Muzeum Literatury Koreańskiej. Konkurs

Muzeum Literatury Koreańskiej. Konkurs

Plakat wydarzenia

Ministerstwo Kultury, Sportu i Turystyki Korei Południowej we współpracy z Koreańskim Instytutem Architektów zapraszają architektów do udziału w konkursie na projekt Narodowego Muzeum Literatury Koreańskiej. Budynek ma pełnić rolę ośrodka literackiego, poważanego w kraju i na świecie.

Budynek, którego projektu poszukuje jury konkursu znajduje się w Seulu w Korei Południowej. Powierzchnia terenu konkursowego wynosi 13 248 metrów kwadratowych, co pozostawia uczestnikom duże pole do popisu. Jury wyróżniło kilka cech, na które będzie zwracać szczególną uwagę przy ocenie prac. Należą do nich między innymi zachowanie symboliki nawiązującej do literatury koreańskiej, elastyczność przestrzeni, która pozwoli na zachowanie dystansu społecznego, ograniczającego rozprzestrzenianie się chorób, czy przyjazność dla środowiska.

Konkurs ma charakter międzynarodowy oraz ogólnodostępny, co oznacza, że mogą brać w nim udział również ci, którzy nie posiadają licencji architekta. Rejestracja rozpoczyna się 8 marca, dobiegnie zaś końca miesiąc później – 9 kwietnia 2021. Prace można nadsyłać do 31 maja, a ogłoszenie wyników nastąpi w połowie czerwca.

Zwycięska praca zostanie zrealizowana. Dwa kolejne miejsca otrzymają nagrody pieniężne. Więcej informacji na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.