Muzeum Przyszłości w Dubaju otwiera podwoje dla zwiedzających

Muzeum Przyszłości w Dubaju otwiera podwoje dla zwiedzających

MoTF, zdj. MoTF

Dubai's Museum of the Future autorstwa Killa Design i Buro Happold zostanie oficjalnie otwarte 22 lutego 2022 roku. Muzeum pozwoli gościom na doświadczenie wyjątkowych chwil, łącząc naukę, technologię i naturę poprzez elementy architektoniczne które oddziałują na wszystkie pięć zmysłów.

Jak utrzymują autorzy projektu, ma on na celu „przekształcenie naszego postrzegania przyszłości”, ukazując to, jak może wyglądać świat za 50 lat. Nazwane „najpiękniejszym budynkiem na Ziemi” przez Szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, muzeum uważane jest za jedną z najbardziej złożonych budowli na świecie, która reprezentuje naukowe i gospodarcze odrodzenie świata arabskiego.

MoTF, zdj. MoTF

 

Na projekt terenu Muzeum składają się terenu zielone, główny budynek oraz bryła w kształcie torusa, zasilana energią słoneczną.  Ten oryginalny element architektoniczny, który wznosi się aż 77 metrów nad poziom gruntu, ozdobiony został motywem arabskiej kaligrafii. Na ścianach budynku znalazł się wiersz napisany przez Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, opiewający naukowe aspiracje Emiratów.

MoTF, zdj. MoTF

 

Muzeum składa się z siedmiu pięter, z których każde poświęcone jest innej tematyce. Zwiedzający będą przyjrzeć się przyszłości ludzkości w kosmosie, a także osiągnięciom z dziedziny ekologii. Wystawy na kolejnych trzech piętrach przedstawią zagadnienia zdrowia, wody, żywności i transportu, a ostatnie piętro zostanie przeznaczone dla dzieci. MOTF współpracował z globalnymi markami i instytucjami krajowymi, aby zaprezentować najciekawsze produkty i innowacje z branży technologii, zrównoważonego rozwoju, transportu i zdrowia.

MoTF, zdj. MoTF

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.