Muzeum od kuchni – Depot Boijmans Van Beuningen w Rotterdamie

Muzeum od kuchni – Depot Boijmans Van Beuningen w Rotterdamie

Depot Boijmans Van Beuningen, Courtesy of MVRDV

Dobra wiadomość dla wielbicieli sztuki – w Holandii niebawem otworzy się pierwsze na świecie archiwum muzealne dostępne dla zwiedzających.

Sztuka w środku miasta

Misją archiwum, które niebawem otworzy swoje podwoje, jest przybliżanie kulisów świata sztuki turystom i lokalnej społeczności. Zwiedzający będą mogli podejrzeć pracę kustoszy oraz innych osób zatrudnionych w muzeum.

rotterdam 3
Panorama Rotterdamu z powstającym Depot Boijmans Van Beuningen © Ossip van Duivenbode

Budynek przeznaczony na siedzibę archiwum jest obecnie w trakcie budowy. Elewacja obłej, symetrycznej bryły zostanie wyłożona 1664 panelami lustrzanego szkła, które mają zadanie odbijać panoramę miasta. Na dachu konstrukcji twórcy planują posadzenie kilkudziesięciu drzew, pośród których będzie mieścić się kawiarnia.

rotterdam 2
Depot Boijmans Van Beuningen, Courtesy of MVRDV

Planowaną datą ukończenia konstrukcji jest rok 2020, archiwum natomiast zostanie udostępnione zwiedzającym rok później.

 

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.