Muzeum w starym kościele. Nowa siedziba The Children’s Museum of Manhattan

Muzeum w starym kościele. Nowa siedziba The Children’s Museum of Manhattan

The Children’s Museum of Manhattan, zdj. FXCollaborative

The Children’s Museum of Manhattan ogłosiło plany przebudowy opuszczonego kościoła w okolicach Central Parku w Nowym Jorku. Instytucja zaadaptuje budowlę sakralną do potrzeb swoich programów edukacyjnych i artystycznych. Jak mówią twórcy projektu renowacji budynku – FXCollaborative i studio Local Project – nowa siedziba zaangażuje lokalną społeczność do kontaktu z kulturą i zainspiruje najmłodszych.

Zawsze kochałam 361 Central Park West i wielokrotnie szkicowałam go podczas moich wędrówek po mieście. Innowacje w konstrukcji, między innymi zastosowanie sklepień kolebkowych i stalowych kratownic, będą sprzyjać stworzeniu nowoczesnych i przyjaznych wnętrz”- mówi Sylvia Smith, dyrektorka projektu i członkini FXCollaborative. „Dążymy do zachowania integralności architektonicznej i unikalnego charakteru tej historycznej struktury, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz; chcemy, by ten budynek, będący niegdyś znakiem swoich czasów, zmienił się w przyszłościowe, tętniące życiem centrum społeczności” – dodaje.

The Children’s Museum of Manhattan, zdj. FXCollaborative

 

Kościół znajdujący się pod adresem 361 Central Park West, został pierwotnie zaprojektowany przez studio Carrère i Hastings. Nowy projekt pozwoli The Children’s Museum of Manhattan na sprostanie rosnącemu zapotrzebowaniu na działania kulturalne w tej części miasta. Inwestycja powiększy przestrzeń, którą dysponuje muzeum, o ponad 41 000 stóp kwadratowych. Powierzchnia ta zostanie wykorzystana na wystawy, sale edukacyjne i inne programy kulturalne organizowane przez tę instytucję.

The Children’s Museum of Manhattan, zdj. FXCollaborative

 

W czerwcu tego roku autorzy projektu otrzymali zgodę Komisji Ochrony Zabytków. Od tego czasu pracują nad doskonaleniem swoich planów.


źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.