My Room in the Garden. Proste home office

My Room in the Garden. Proste home office

My Room in the Garden, zdj. Boano Prišmontas

Londyńskie studio architektury Boano Prišmontas stworzyło prefabrykowane „domowe biuro” z drewna, które można zbudować w ciągu jednego dnia. Projekt powstał w odpowiedzi na wciąż rosnącą liczbę osób pracujących w domu z powodu pandemii koronawirusa. My Room in the Garden powstał w ramach Peckham Design Trail podczas tegorocznego London Design Festival.

Modułowa kapsuła, nazwana My Room in the Garden, została zaprojektowana w celu zapewnienia odrębnej powierzchni biurowej dla osób, które na co dzień pracują z domu. „Odkąd zarówno ja, jak i Tomaso podjęliśmy współpracę z dużymi firmami architektonicznymi, czujemy potrzebę posiadania prywatnej, domowej przestrzeni studyjnej, w której moglibyśmy w spokoju pracować nad naszymi projektami, w komfortowej odległości od życia naszych domów, ale nadal wystarczająco blisko” - wyjaśnił współzałożyciel biura, Jonas Prišmontas.

My Room in the Garden, zdj. Boano Prišmontas

Architekt zwraca uwagę, że wielu pracowników doświadcza obecnie frustracji wynikającej z niemożności podzielenia przestrzeni mieszkalnej tak, by stworzyć wygodne, ciche i inspirujące miejsce do pracy. Swój projekt, My Room in the Garden, Prišmontas nazywa swojego rodzaju ucieczką z domu.

My Room in the Garden, zdj. Boano Prišmontas

Biura My Room in the Garden są wykonane z modułowych prefabrykowanych elementów drewnianych, dzięki czemu można je budować w różnych rozmiarach. Pozwoli to na postawienie ich w przeróżnych miejscach – ogrodach, alejek, a nawet na dachach. Najmniejsze biuro ma powierzchnię 1,8 metrów na 2,4 metry – można je jednak dowolnie rozbudować, przyłączając do konstrukcji kolejne moduły. Wszystkie biura, niezależnie od powierzchni, osiągają maksymalnie 2,5 metra wysokości. Jest to maksymalna wysokość budynku, który można postawić w Wielkiej Brytanii bez wcześniejszego uzyskania pozwolenia na budowę.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.