NEBULOSUS. Światło i mgła

NEBULOSUS. Światło i mgła

NEBULOSUS, zdj. Authos

Biuro projektowe AUTHOS i szwajcarska projektantka specjalizująca się w interdyscyplinarnej sztuce interaktywnej Stella Speziali prezentują instalację stworzoną specjalnie na Zurich Design Biennale 2021. Dzieło zatytułowane NEBULOSUS wykorzystuje światło i mgłę, aby zmienić Ogród Botaniczny w Zurychu w tajemniczą, mistyczną przestrzeń.

Instalacja Speziali i biura AUTHOS opiera się na trzech połączonych ze sobą filarach: tajemniczej mgle, intrygujących efektach świetlnych oraz naturalnym ukształtowaniu Ogrodu Botanicznego. Powierzchnia, na której rozgrywa się niezwykły spektakl, zajmuje niemal 50 metrów kwadratowych. Obłoki pary, generowane przez przeznaczone do tego urządzenia za dnia, przepływają między bujną roślinnością, dodając jej tajemniczego charakteru.

NEBULOSUS, zdj. Authos

Krajobraz Ogrodu zmienia się po zapadnięciu zmroku dzięki doskonale przemyślanemu systemowi świateł. Kolorowe wiązki światła przenikają przez mglisty krajobraz, zachęcając mieszkańców i turystów do spacerów. Jak mówi autorka projektu, jego celem jest zwrócenie uwagi zwiedzających na konieczność dbania o środowisko wobec trwających zmian klimatu.

NEBULOSUS, zdj. Authos

Trzecia, tegoroczna edycja Zurich Design Biennale promowana jest hasłem „ZDERZENIA”. Biorący w niej udział artyści pochylają się nad kwestią pogodzenia świata analogowego i cyfrowego, zastanawiają się nad potencjałem twórczych leżącym w różnicach między kulturami, a także rozbieżnością między oczekiwaniami wobec współczesnej rzeczywistości i jej faktycznym obliczem. Wystawa NEBULOSUS została otwarta 12 sierpnia i potrwa do 5 września.

NEBULOSUS, zdj. Authos

 

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.