NUDES prezentuje projekt szkoły w Indiach

NUDES prezentuje projekt szkoły w Indiach

Pune w Indiach, zdj. dontstopliving.net

W architekturze światowej można zaobserwować silny trend dążenia do zrównoważonego budownictwa i działań na rzecz środowiska naturalnego. Nie inaczej było w przypadku projektu szkoły w Pune w Indiach. Powstały projekt ma na celu wprowadzenie żywego, zielonego budynku do gęsto zabudowanego krajobrazu miejskiego.

Cylinder i pętla

NUDES ujawnia projekt zatytułowany „Forest”. Jak sama nazwa sugeruje, wizja projektantów wskazuje na związek między dziką przyrodą a „cywilizowaną”, „ludzką” edukacją. Jak twierdzą Architekci, projekt opiera się na hasłach: „rosnąć”, „uczyć się”, „wykorzystywać ponownie”, „sadzić” i „bawić się”.

nudes 2
Forest, zdj. NUDES

NUDES zaprojektował bryłę budynku jako dwie cylindryczne bryły połączone ze sobą ścieżką rowerową w kształcie znaku nieskończoności na dachu. Szkoła ma powierzchnię około 125 000 stóp2 i stworzy miejsca do nauki dla dzieci od zerówki do dwunastej klasy.

nudes 3
Forest, zdj. NUDES

Zakrzywione elewacje są ozdobione przez porastającą je bujną roślinność. Ten element projektu ma być „żywą skórą” budynku, oczyszczającą powietrze w centrum prężnie rozwijającego się miasta i działającą na rzecz zdrowia uczniów.

nudes 4
Forest, zdj. NUDES

Intencją projektantów, oprócz stworzenia intrygującego wizualnie projektu, było uświadomienie młodym ludziom, że nawet w tak skomputeryzowanych czasach, nadal są częścią środowiska naturalnego, w którym uczą się i wzrastają.

źródło: designboom.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.