Na wysoki połysk. Rezydencja w Izabelinie

Na wysoki połysk. Rezydencja w Izabelinie

Dom w Izabelinie, zdj. JABRAARCHTECTS

Skromna forma, ciemna elewacja… czy tak proste połączenie może być przepisem na luksusową rezydencję? Najwyraźniej tak. Zespół projektowy z JABRAARCHITECTS zadziałał zgodnie z zasadą, że mniej znaczy więcej, i trzeba przyznać, że wyszło im to na dobre. Nowy projekt domu w Izabelinie zachwyca harmonią kształtów i jakością materiałów widoczną już na pierwszy rzut oka.

Podwarszawska miejscowość Izabelin wzbogaci się o wyjątkowy obiekt architektoniczny – dom mieszkalny projektu studia JABRAARCHITECTS. Niedawno ukończony i opublikowany projekt domu jest kwintesencją współczesnej architektury. W wizji wrocławskiego studia to nie awangardowe kształty i niespotykane kolory stanowią o wyjątkowości domu. Wręcz przeciwnie – architekci ze studia JABRAARCHITECTS dobrze wiedzą, że podstawą luksusowego projektu jest dobór materiałów najlepszej jakości. To właśnie one, w połączeniu z dbałością o każdy szczegół wykończenia, nadadzą projektowi ponadczasowej elegancji i zagwarantują, że będzie „starzał się” z klasą.

Dom w Izabelinie, zdj. JABRAARCHTECTS

„[…]  zaprojektowaliśmy nowoczesny dwukondygnacyjny dom z płaskim dachem, którego drewniane elewacje wtapiają się w charakter otoczenia, a dużych rozmiarów płaszczyzny szkła potęgują wrażenia i odbiór otaczających drzew, wpisując je w bryłę budynku” – mówią o swoim projekcie architekci z JABRAARCHITECTS. Budynek na planie prostokąta, którego łączna powierzchnia użytkowa wyniesie 350 m2, został tradycyjnie podzielony na dwie strefy: dolną – dzienną i górną – nocną. W części parterowej znajdują się pokój dzienny, kuchnia, łazienka, gabinet, garaż i inne pomieszczenia gospodarcze. Na przeszklonej, modułowej górze domu znajdziemy sypialnie, pokój dziecinny oraz łazienki, garderobę i taras, oferujący piękne widoki na otaczającą dom naturę.

Dom w Izabelinie, zdj. JABRAARCHTECTS

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.