Nagroda Ministra Rozwoju i Technologii. Zgłoś swój projekt i wygraj konkurs

Nagroda Ministra Rozwoju i Technologii. Zgłoś swój projekt i wygraj konkurs

Otwarto zgłoszenia do konkursu o nagrodę Ministra Rozwoju i Technologii za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinach architektury i budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego. To już 60. edycja konkursu, w którym doceniane zostaną najlepsze projekty z całej Polski.

Uczestnikami Konkursu mogą być:

  • w dziedzinie architektury i budownictwa – osoby posiadające obywatelstwo polskie oraz cudzoziemcy, którzy w okresie pobytu w Polsce stworzyli lub współtworzyli projekty stanowiące osiągnięcia twórcze;
  • w dziedzinie planowania i zagospodarowania przestrzennego – zespoły autorskie, niezależnie od liczby członków, koncepcji oraz projektów planów i studiów, które stanowią osiągnięcia twórcze.

Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest złożenie wniosku oraz oświadczenia zgodnego ze wzorem właściwym dla danej kategorii, określonym w Regulaminie Konkursu” – czytamy na stronie organizatora.

Obiekt do konkursu może zgłosić jego twórca, inwestor lub inna osoba lub instytucja powiązana z powstaniem budynku.

Organizatorzy konkursu oczekują projektów, które reprezentują ideę miasta zwartego „ze szczególnym uwzględnieniem: potrzeb ochrony wartości wysoko cenionych, w tym walorów i potrzeb ochrony środowiska, zagadnień niskoemisyjności oraz problematyki projektowania uniwersalnego”.

Zgłoszenia do konkursu można zgłaszać do 30 listopada 2022. Wnioski można nadesłać zarówno w formie elektronicznej, jak i drogą tradycyjną. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.