Nagroda Prezydenta m.st. Warszawy za najlepsze prace magisterskie i doktorskie

Nagroda Prezydenta m.st. Warszawy za najlepsze prace magisterskie i doktorskie

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ogłasza tegoroczną edycję Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy za najlepsze prace magisterskie i doktorskie, poruszające tematy związane z rozwojem miast i polską stolicą.

Zachęcamy młodych badaczy i badaczki, aby włączali się do dialogu na temat tożsamości i rozwoju stolicy. Wspieramy zainteresowania badawcze Warszawą dając możliwość zaprezentowania wyników swoich prac szerokiemu gronu odbiorców. Nagroda główna w kategorii rozpraw doktorskich wynosi 15 tys. złotych, a trzy wyróżnienia po 6 tys. zł. Laureat/ laureatka nagrody głównej za pracę magisterską otrzyma 7 tys. zł, a autorzy/ autorki wyróżnionych prac po 3 tys. zł” – piszą organizatorzy w wydanym ogłoszeniu.

W konkursie startować mogą autorzy i autorki, reprezentujący dowolne dziedziny i dyscypliny naukowe. Zgłoszone prace powinny być obronione w roku kalendarzowym poprzedzającym bieżącą edycję konkursu. O nagrodę mogą ubiegać się absolwenci wszystkich uczelni w Polsce.

„Zgłoszone prace oceniane są pod względem:

wartości naukowej pracy, tj. sposobu ujęcia problemu i adekwatności przyjętych metod badawczych;

umieszczenia problemu badawczego w kontekście rozwoju Warszawy;

wartości społecznej, tj. wpływu wyników i wniosków badawczych na rozwój Warszawy w przypadku ich zastosowania;

wartości praktycznej, tj. możliwości zastosowania wniosków badawczych w przedsięwzięciach realizowanych przez Urząd m.st. Warszawy, jak również jednostki organizacyjne oraz osoby prawne m.st. Warszawy” – czytamy na stronie konkursu.

Prace konkursowe można zgłaszać do 29 kwietnia przez stronę organizatora. Znajdziecie na niej również inne istotne informacje dotyczące konkursu.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.