Nagroda Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza

Nagroda Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza

Nagroda Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza 2018

Do 30 czerwca trwają zgłoszenia do 10. edycji konkursu architektonicznego o Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza. Zgłaszać można te realizacje, które w niezaprzeczalny sposób przyczyniają się do promowania i ochrony środowiska Małopolski. Zgłoszenia składać mogą architekci, biura architektoniczne, inwestorzy, instytucje kulturalne oraz organy administracji publicznej.

Krajobraz małopolski wciąż się zmienia, może nawet zmienia się coraz szybciej. Co roku pojawia się w nim kilka tysięcy nowych budynków. Jedne wnikają w niego bezszelestnie, niektóre go dewastują, jeszcze inne kreują go na nowo. I te są najciekawsze. Można w nich bowiem odczytywać systemy wartości, śledzić pracę intelektualną i wysiłek twórczy, jakiego ich powstanie wymagało [...]. Nagroda Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza za najlepsze, współczesne realizacje architektoniczne sprzyjające ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego Małopolski — jak każde podobne honorowe wyróżnienia — ma na celu nie tylko dostarczenie satysfakcji twórcom — jakże często niedocenianym, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi opinii publicznej na istotne, a nie zawsze dostrzegane wartości" - mówi Jan Sepioł, przewodniczący ubiegłorocznej edycji konkursu.

Konkurs wyłoni te inwestycje, które najlepiej wpisują się w kontekst i służą mu na różne sposoby. Jest to swojego rodzaju kontynuacja pracy twórczej Witkiewicza, który w swoich pracach przestrzennych zwracał szczególną uwagę na relacje między bryłą a otoczeniem. Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach: architektura mieszkaniowa, architektura pożyteczności publicznej i architektura publiczna. 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.