Nagroda Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza

Nagroda Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza

Materiały organizatora

Rusza tegoroczna edycja Nagrody Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza. W konkursie nagrodzone zostaną najlepsze realizacje architektoniczne, które powstały na terenie Województwa Małopolskiego.

Nagroda Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza za najlepsze, współczesne realizacje architektoniczne sprzyjające ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego Małopolski ma na celu promowanie wysokiej jakości architektury wpisującej się w krajobraz kulturowy Małopolski, zgodnie z zasadą ładu przestrzennego tj. kształtującej przestrzeń, w sposób tworzący harmonijną całość oraz uwzględniający w uporządkowanych relacjach wszelkie uwarunkowania i wymagania funkcjonalne, społeczno-gospodarcze, środowiskowe, kulturowe i kompozycyjno-estetyczne, oraz nawiązującej w sposób twórczy i nowatorski do najbardziej reprezentatywnych cech zabudowy regionalnej. Ustanowienie Nagrody im. Stanisława Witkiewicza jest formą zwrócenia uwagi na ważny aspekt, jakim jest tworzenie spójnego obrazu architektonicznego regionu oraz pozwala na aktywny udział samorządu Województwa Małopolskiego w kreowaniu wartościowych rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych w regionie” – czytamy na stronie organizatora.

Do konkursu mogą zostać zgłoszone wszystkie realizacje, które powstały na terenie Województwa Małopolskiego w ciągu ostatnich dwóch lat. Ich autorami mogą być zarówno pojedyncze osoby, jak i zespoły architektów i projektantów. Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach: Architektura użyteczności publicznej, Architektura mieszkaniowa i Przestrzeń publiczna.

Zasady konkursu i inne informacje znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.