
Heal. Konkurs na projekt ośrodka dla młodych dorosłych
Platforma uni zaprasza architektów do udziału w konkursie Heal. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie ośrodka dla młodzieży, która opuściła domy dziecka.
SARP oraz Miasto Gdańsk zapraszają architektów do udziału w konkursie Najlepsza gdańska realizacja architektoniczna. Do konkursu zgłaszać można najlepsze budynki, które powstały w mieście w latach 2020 i 2021.
Celem konkursu jest promocja gdańskiej architektury poprzez ukazanie jej różnorodnego i ciekawego oblicza. Nagrody otrzymują wspólnie architekt, inwestor i wykonawca. Nagrody mogą być przyznane za najlepszy budynek, zespół budynków, budowlę (mosty, wiadukty, wieże itp.) lub elementy terenowe (założenia parkowe, promenady, urządzenia sportowe itp.).
Nagrody na wniosek powołanej kapituły nagrody przyznaje Prezydent Miasta Gdańska. Dokładny termin ogłoszenia wyników oraz wręczenia nagród zostanie podany w odrębnej informacji” – piszą organizatorzy.
Termin nadsyłania propozycji do konkursu mija 30 kwietnia 2022. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
Platforma uni zaprasza architektów do udziału w konkursie Heal. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie ośrodka dla młodzieży, która opuściła domy dziecka.
Organizatorzy konkursu Archi+Wood zapraszają projektantów i architektów do udziału w rywalizacji na najlepszy projekt z użyciem drewna. Autorzy najlepszych prac zostaną uhonorowani nagrodami pieniężnymi.
Firma Foster + Partners ujawniła swój najnowszy projekt, mający na celu rewitalizację terenu dawnej fabryki w sercu Santiago. Zbudowana w połowie ubiegłego wieku La Fabrica zamieni się w tętniące życiem miejsce do życia, pracy, spotkań i zabawy.
Johns Hopkins University wybrał BIG do zaprojektowania swojego nowego Centrum Studenckiego. Nowy budynek ma odnowić wizerunek kampusu i ożywić jego życie społeczne i kulturalne. Duńscy architekci opisują swój nowy projekt jako „otwarty, nowoczesny i przyjazny obiekt, który stanie się nowym centrum zaangażowania społecznego dla społeczności uniwersyteckiej”.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.