Australijskie studio architektoniczne Durbach Block Jaggers zaprezentowało projekt szerokiego na zaledwie 6,5 metra wieżowca Pencil Tower Hotel, który ma powstać przy 410 Pitt Street w Sydney. Architekci określają swój oryginalny projekt jako „zbyt wąski, by nazywać go drapaczem chmur”.
Według Durbach Block Jaggers, Pencil Tower Hotel po ukończeniu będzie najwęższym drapaczem chmur w Australii. Nic dziwnego. Stosunek wysokości do szerokości budynku wynosi 16:1. Twórcy projektu utrzymują jednak, że niestandardowy projekt nie oznacza wcale braku funkcjonalności. Docelowo budynek ma pomieścić aż 173 pokoje hotelowe, po sześć pokoi na każdym piętrze. Na parterze budynku natomiast znajdą się atrium, kawiarnia oraz salon dla gości hotelowych. Ostatnie piętra zostaną przekształcone w salon odnowy biologicznej, z którego okien goście będą mogli podziwiać panoramę Sidney.
Pencil Tower Hotel, zdj. Durbach Block Jaggers
„Nieprawdopodobnie wąskie, szerokie na zaledwie sześć metrów miejsce dla naszej stumetrowej wieży jest przewidziane w centrum Sydney, w pobliżu głównego dworca kolejowego” - mówi studio. Wieża powstanie między innymi budynkami, do których stylu architektonicznego będzie nawiązywać jedynie na poziomie cokołu – reszta konstrukcji Pencil Tower będzie prezentować nowoczesny, minimalistyczny styl.
„Cokół nawiązuje do delikatności i mnogości detali właściwych dla sąsiednich budynków. Wieża wyrasta z niego radośnie, niczym latający balkon, aż do znajdujących się na dachu tarasu, basenu i łaźni tureckiej. Zakrzywiony strop zostanie wyłożony jasnymi kafelkami, widocznymi nawet z ulicy” – piszą architekci.
Ogłoszono jednoetapowy, realizacyjny konkurs architektoniczno-urbanistyczny na opracowanie projektu ruin dawnej budowli, „ADAPTACJA RUIN ZAMKU NA “CENTRUM KULTURY I TRADYCJI ZAMKU DEWINÓW-BIBERSTEINÓW W ŻARACH”.
Studio architektoniczne Foster + Partners ujawniło nowe wizualizacje atrakcji turystycznej The Tulip, która ma powstać w Londynie. Projekty przedstawiające jej wnętrza i bazę, ukazują projekt w innym świetle, niż te ujawnione w 2018 roku.
Projekt National Botanical Museum autorstwa THAD i Sutherland Hussey Harris łączy świat architektury i naturę, będąc jednocześnie miejscem, które ubarwi życie lokalnej społeczności i ułatwi jej dostęp do informacji o środowisku naturalnym.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.