Największa ściana zieleni w Europie – projekt rewitalizacji Citicape House

Największa ściana zieleni w Europie – projekt rewitalizacji Citicape House

Projekt Citycape House, zdj. Sheppard Robson

Sheppard Robson przedstawił projekt 12-piętrowego hotelu na wiadukcie Holborn w Londynie. Budynek będzie największą obsadzoną roślinnością ścianą na Starym Kontynencie

Zieleń w centrum Londynu

citycape obecnie
Citicape House w Londynie obecnie, zdj. bdonline.co.uk

Proekologiczna wizja architekta ma zastąpić nieużywany biurowiec Citicape House. Nowa realizacja, dzięki przemyślanemu projektowi obejmującego również cztery kondygnacje pod ziemią, będzie w stanie pomieścić luksusowy hotel, około 3700 m2 powierzchni biurowej oraz bar i restaurację.

citicape_3_655233
Projekt Citycape House, zdj. Sheppard Robson

 

Całą fasadę budynku o powierzchni 3700 m2 pokryje 400 000 roślin, które rocznie „wyprodukują” ok. 7 ton świeżego powietrza i pochłoną 9 ton dwutlenku węgla. Na uwagę zasługuje również sam design budynku. Zaokrąglony, z oknami w kształcie trójkątów i doskonale oświetlony, będzie nie tylko użyteczny, ale i piękny.

citycape
Projekt Citycape House, zdj. Sheppard Robson

Źródło: bdonline.co.uk

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.