Najwyższa drewniana wieża w Berlinie. Projekt Mad Architekter

Najwyższa drewniana wieża w Berlinie. Projekt Mad Architekter

WoHo, zdj. Mad Architekter

Mad Arkitekter i Mud Landscape Architects wygrali międzynarodowy konkurs na projekt wieży w dzielnicy Kreuzberg w Berlinie. Propozycja zespołu – nazwana Woho -  została wybrana spośród czternastu zgłoszeń nadesłanych do konkursu. Wsród nich znajdowały się również projekty znanych europejskich praktyk architektonicznych.

Woho, 29-piętrowa wieża o wysokości 98 metrów, ma stać się najwyższą tego typu konstrukcją w Niemczech. Projektanci skoncentrowali się na zasadach zrównoważonego budownictwa i życia, w celu stworzenia wielofunkcyjnej konstrukcji, pozwalającej użytkownikom na zdrowe i komfortowe funkcjonowanie w jej murach. Projekt bazuje na naturalnych materiałach – w większości składa się bowiem z drewna, które ograniczy ślad węglowy budynku. Dodatkowo, materiał ten wprowadzi do projektu tchnienie przytulności i ciepła, dzięki czemu zwiększy się komfort użytkowania go przez mieszkańców.

WoHo, zdj. Mad Architekter

 

„Nasza propozycja konkursowa to budynek, w którym w centrum uwagi są mieszkańcy, użytkownicy i sąsiedztwo. Budynek, podzielony na kilka mniejszych brył o różnej wysokości, estetycznie wpisuje się kontekst sąsiadujących kamienic i ulic. Dzięki zróżnicowanym wysokościom, dostosuje się do wysokości pobliskich budynków, tworząc jednocześnie nową jakość” – mówią o swoim projekcie architekci z Mad Architekter. Studio dodaje, że drewniana konstrukcja będzie bazą dla różnorodnych przestrzeni miejskich, które przyciągną społeczność miasta i zintegrują okolicznych mieszkańców.

WoHo, zdj. Mad Architekter

źródło: archdaily.com

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.