Najwyższa wieża poza Nowym Jorkiem. Projekt Wilson Tower

Najwyższa wieża poza Nowym Jorkiem. Projekt Wilson Tower

Wilson Tower, zdj. HKS

Biuro HKS z siedzibą w Austin ogłosiło projekt Wilson Tower, 315-metrowego wieżowca w stolicy Teksasu. Na 80 piętrach znajdzie się 450 lokali, zewnętrzne tarasy i ogrodami. Wieża zostanie zbudowana we współpracy z firmami Britt Design Group i Wilson Capital. Rozpoczęcie budowy planowane jest na lato 2023 roku, po ukończeniu wieża stanie się najwyższym budynkiem tego typu poza Nowym Jorkiem.

Austin, nazywane Krzemowymi Wzgórzami, stało się w ostatnich latach nowym skupiskiem działalności high-tech i startupów. Miasto, które zyskało sobie przydomek „miasta biznesu” przyciąga inwestorów z całych Stanów Zjednoczonych i zagranicy, którzy otwierają w nim nowe filie, tworząc kolejne miejsca pracy. Napływ nowych inwestorów, choć przynosi miastu wiele korzyści, pogłębił jednak problemy związane z kryzysem mieszkaniowym. Projekt HKS ma być efektownym i wizualnie przyciągającym rozwiązaniem tego problemu. Budynek zaoferuje 450 nowych mieszkań w samym sercu Austin.

Wilson Tower, zdj. HKS

 

Wieża zostanie owinięta brise soleil, powłoką, która zapewnia ochronę przed gorącym słońcem i wiatrem w Teksasie, a jednocześnie wzmocni konstrukcję budynku. „Naszą pasją jest wnoszenie znaczącego wkładu w miasto, które nazywamy domem” — mówi Taylor Wilson z firmy dewelopeskiej Wilson Capital.

Wilson Tower, zdj. HKS

 

Oprócz przyjaznych zewnętrznych tarasów i ogrodów, projekt będzie oferował użytkownikom wyjątkowy widok na panoramę miasta, przestrzeń wspólną z restauracjami na parterze oraz cztery piętra z udogodnieniami dla mieszkańców – tarasami, basenem, centrum fitness, kinem, przestrzeniami coworkingowymi oraz przestrzeniami przeznaczonymi dla zwierząt mieszkańców.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.