Najwyższy budynek świata i orbita. Nowy projekt ZNera Space w Dubaju

Najwyższy budynek świata i orbita. Nowy projekt ZNera Space w Dubaju

Downtown Circle, zdj. ZNera Space

Firma architektoniczna ZNera Space z siedzibą w Dubaju przestawia nowy punkt orientacyjny – olbrzymi krąg wokół budynku Burdż Chalifa. Projekt nazwany Downtown Circle zakłada stworzenie  gigantycznej konstrukcji porośniętej lokalną roślinnością.

Projekt jest odpowiedzią na ciągły wzrost globalnej populacji oraz na to, jak zmienia się tkanka miejska metropolii, zwłaszcza w Dubaju, gdzie gwałtowna urbanizacja spowodowała szybki rozwój budownictwa. Przez niektórych rozrost ten nazywany jest niekontrolowanym i przerażającym. Mega konstrukcja o wysokości 550 metrów stanowi alternatywę dla pojedynczych wieżowców, które zajęłyby znacznie więcej miejsca.

Downtown Circle, zdj. ZNera Space

Obwód konstrukcji wynosi 3 km. Konstrukcja zaoferuje użytkownikom panoramiczne widoki i czyste powietrze. Duży budynek został podzielony na mniejsze segmenty, które mieszczą różnorodne przestrzenie – komercyjne, mieszkalne, publiczne oraz kulturalne. Nabywcy mogą wybierać spośród różnych lokali, od tych przeznaczonych do mieszkania, po lokale usługowe.

Downtown Circle, zdj. ZNera Space

 

Jak mówią twórcy projektu, wznosząca się na filarach okrężna konstrukcja ma być pierwszym krokiem w stronę stworzenia ekologicznego i przyjaznego użytkownikom miasta. Mają oni nadzieję, że inni inwestorzy i architekci pójdą ich śladem, i przekonają się do zmiany myślenia o typologii budynków w centrum miast.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.