Nancy and Rich Kinder, nowy budynek Muzeum Sztuk Pięknych w Houston

Nancy and Rich Kinder, nowy budynek Muzeum Sztuk Pięknych w Houston

Nancy and Rich Kinder, zdj. Peter Molick

Firma Steven Holl Architects opublikowała nowe zdjęcia nowego budynku Nancy and Rich Kinder, trzeciego budynku galerii w Muzeum Sztuk Pięknych (MFAH) w Houston. Budynek Nancy and Rich Kinder zostanie otwarty dla gości w sobotę 21 listopada tego roku.

Data ta została przesunięta w stosunku do pierwotnie wyznaczonej daty – 1 listopada – ze  względu na skutki pandemii i wpływ niedawnych przygotowań do huraganu na prace wykończeniowe” - napisano w oświadczeniu.

Nancy and Rich Kinder, zdj. Peter Molick

Nancy and Rich Kinder, zaprojektowany przez Steven Holl Architects, jest trzecim budynkiem galerii na kampusie MFAH, w której prezentowane są wybrane prace z międzynarodowych kolekcji sztuki współczesnej i sztuki nowoczesnej. Z okazji otwarcia nowego budynku, Muzeum zaoferuje bezpłatny wstęp do wszystkich trzech budynków galerii w weekend otwarcia, a także darmowe bilety do nowego skrzydła aż do środy 25 listopada.

Nancy and Rich Kinder, zdj. Peter Molick

„W dynamicznych przestrzeniach, które studio Steven Holl Architects zaprojektowało dla Nancy and Rich Kinder Building, nasze wyjątkowe zbiory sztuki nowoczesnej i współczesnej wkrótce będą miały taką oprawę, na jaką zasługują […] Jesteśmy podekscytowani, że możemy przedstawić publiczności nasze ostatnie nabytki oraz dzieła o wartości historycznej, aby mogła obcować z ważnymi dla historii sztuki obiektami, a także odkryć mniej znanych artystów” – mówią władze Muzeum.

źródło: worldarchitecture.org

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.