Nanjing Nexus. Zielona wieża w Chinach

Nanjing Nexus. Zielona wieża w Chinach

Nanjing Nexus, zdj. Büro Ole Scheere

Studio Büro Ole Scheeren wygrało międzynarodowy konkurs na projekt 350-metrowego wieżowca Nanjing Jiangbei New Financial Center Tower w Chinach. Ośmiokątny drapacz chmur łączy lokalną tradycję i kulturę z nowoczesnością i funkcjonalnością.

Obiekt Nanjing Jiangbei New Financial Center Tower powstanie w Nanjing, położonym nad brzegiem rzeki Jangcy. Wieża stanie w dzielnicy Jiangbei, która integruje lokalną kulturę i tradycję z innowacjami i dbałością o środowisko. Zwycięski projekt firmy, zwany również Nanjing Nexus, został wybrany ze względu na futurystyczną formę, która podkreśla związki między kulturą i krajobrazem, którego ważnym elementem jest płynąca nieopodal rzeka.

Nanjing Nexus, zdj. Büro Ole Scheere

 

„Nanjing Nexus to budynek, który pokazuje, w jaki sposób współczesna architektura może wchłonąć, a także wzmocnić historyczny kontekst i kulturalne znaczenie miejsca, łącząc tradycję z wymaganiami przyszłościowej przestrzeni roboczej w formie superwysokiego biurowca. Połączenie przeszłości i teraźniejszości to nie tylko formalny gest – to próba stworzenia miejsca, które wzbudza emocje i prawdziwe, głębokie przeżycia” – mówi Ole Scheeren, dyrektor Studio Büro Ole Scheeren.

Nanjing Nexus, zdj. Büro Ole Scheere

 

Ośmiokątna forma budynku pozwoli najemcom bardzo efektywne wykorzystanie powierzchni biurowca. Na szczycie wieży znajdzie się taras z basenem, restauracją i ogrodami. Bujna roślinność zainstalowana w oknach sprawia, że budynek wydaje się pionowym ogrodem, nawiązującym do zielonych pawilonów charakterystycznych dla prowincji Jiangsu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.