Studio Büro Ole Scheeren wygrało międzynarodowy konkurs na projekt 350-metrowego wieżowca Nanjing Jiangbei New Financial Center Tower w Chinach. Ośmiokątny drapacz chmur łączy lokalną tradycję i kulturę z nowoczesnością i funkcjonalnością.
Obiekt Nanjing Jiangbei New Financial Center Tower powstanie w Nanjing, położonym nad brzegiem rzeki Jangcy. Wieża stanie w dzielnicy Jiangbei, która integruje lokalną kulturę i tradycję z innowacjami i dbałością o środowisko. Zwycięski projekt firmy, zwany również Nanjing Nexus, został wybrany ze względu na futurystyczną formę, która podkreśla związki między kulturą i krajobrazem, którego ważnym elementem jest płynąca nieopodal rzeka.
Nanjing Nexus, zdj. Büro Ole Scheere
„Nanjing Nexus to budynek, który pokazuje, w jaki sposób współczesna architektura może wchłonąć, a także wzmocnić historyczny kontekst i kulturalne znaczenie miejsca, łącząc tradycję z wymaganiami przyszłościowej przestrzeni roboczej w formie superwysokiego biurowca. Połączenie przeszłości i teraźniejszości to nie tylko formalny gest – to próba stworzenia miejsca, które wzbudza emocje i prawdziwe, głębokie przeżycia” – mówi Ole Scheeren, dyrektor Studio Büro Ole Scheeren.
Nanjing Nexus, zdj. Büro Ole Scheere
Ośmiokątna forma budynku pozwoli najemcom bardzo efektywne wykorzystanie powierzchni biurowca. Na szczycie wieży znajdzie się taras z basenem, restauracją i ogrodami. Bujna roślinność zainstalowana w oknach sprawia, że budynek wydaje się pionowym ogrodem, nawiązującym do zielonych pawilonów charakterystycznych dla prowincji Jiangsu.
Zespół, w skład którego wchodzą architekci ze studia Foster + Partners oraz Marge Arkitekter, wygrał konkurs na projekt przebudowy głównego dworca kolejowego w Sztokholmie. Zwycięski projekt ma na celu stworzenie nowego węzła transportowego, łączącego różne środki transportu.
Domy położone w samym środku gęstego lasu zazwyczaj kojarzą się z przełożoną na język architektury łączności z naturą, przytulnością i pełną ciepła prostotą. Studio Z3Z Architekci postanowiło odrzucić „bajkowy” archetyp leśnego domu i postawić na kontrastowe zestawienie zdecydowanej, surowej bryły i magicznego leśnego otoczenia.
Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP oddział Katowice oraz Śląska Okręgowa Izba Architektów zapraszają do udziału w konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego - rok 2020. Konkurs, objęty patronatem Marszałka Województwa Śląskiego ma na celu wyłonienie najlepszych realizacji architektonicznych powstałych w bieżącym roku na terenie Śląska i poza nim.
Jak zamienić dawne tereny przemysłowe w nowoczesną i modną dzielnicę? Na to pytanie może odpowiedzieć studio APA Wojciechowski Architekci, odpowiedzialne za rewitalizację dawnej elektrowni na warszawskim Powiślu. Obszar, dotąd zaniedbany i zapomniany, z powrotem stał się częścią miasta, oferując mieszkańcom miasta atrakcyjne miejsce do pracy i rozrywki – lokale użytkowe, bary, restauracje i sklepy.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.