Nari. Konkurs na projekt centrum pamięci zasłużonych kobiet

Nari. Konkurs na projekt centrum pamięci zasłużonych kobiet

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza architektów do udziału w konkursie Nari, którego przedmiotem jest projekt feministycznego centrum pamięci. Budynek ma upamiętniać zasłużone Indiom kobiety, a także motywować kolejne pokolenia do walki o swoje prawa i poprawę jakości życia.

Rola kobiet w Indiach bardzo się zmieniła na przestrzeni lat. Przyjmują one obecnie role przywódcze, kreują dyskusję społeczną i polityczną, jednak tempo jest powolne, a temat równouprawnienia prawie nie istnieje w wielu regionach Indii. „Nawet w XXI wieku kobiety w Indiach są zagrożone przemocą i nie mają równych praw. […] Wiele kobiet odgrywa ważną rolę w społeczeństwie, ale jest to w niektórych regionach lekceważone, ignorowane lub nie do przyjęcia” – piszą organizatorzy konkursu Nari.

„Zaprojektuj centrum pamięci poświęcone wkładowi kobiet w historię narodu. Będzie to również miejsce dla kobiet, które potrzebują wszelkiego rodzaju wsparcia, ochrony lub pomocy. Centrum będzie działać jako przestrzeń wspólna, aby wzmocnić pozycję kobiet, a jednocześnie da schronienie lub pomoże nabyć potrzebne umiejętności kobietom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji” – kontynuują organizatorzy. Obiekt ma znajdować się w Delhi.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Projekty można składać do 7 listopada 2022. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.