National Medal of Honor Museum

National Medal of Honor Museum

National Medal of Honor Museum, zdj. Rafael Viñoly Architects

Studio Rafael Viñoly Architects zaprezentowało pierwsze wizualizacje muzeum poświęconego zdobywcom Medalu Honorowego Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych w Arlington w Teksasie. Inwestycja, nazwana National Medal of Honor Museum, powstanie w pobliżu malowniczego jeziora oracz stadionu piłkarskiego Cowboys.

Główne galerie muzeum poświęconego pamięci 3500 odznaczonych najwyższym amerykańskim orderem zasługi żołnierzy, Medal of Honor, zostaną umieszczone w bloku o powierzchni 25 tysięcy stóp kwadratowych. Na tej powierzchni znajdą się wystawy stałe, interaktywne oraz czasowe. Przestrzenie wystawiennicze będą dobrze współgrać z wzniesionym na palach budynku, do którego prowadzą dwa duże zestawy schodów.

National Medal of Honor Museum, zdj. Rafael Viñoly Architects

 

Blok będzie pokryty stalą, ponieważ – jak mówią architekci - „wytrzymałość stali wykutej w ogniu jest podobna do siły naszych sił zbrojnych, wykutej w ogniu walki”. Urugwajski architekt Rafael Viñoly wspomina, że to skojarzenie przyszło do niego przypadkiem, gdy podnosił w swojej pracowni metalową płytę. Jej ciężar nasunął mu myśli o trudach, które niesie za sobą wybór zawodu żołnierza.

National Medal of Honor Museum, zdj. Rafael Viñoly Architects

 

„Jako ktoś, kto nie urodził się w Ameryce, ale wybrał ją na swój dom ponad 35 lat temu, zostałem niezwykle wyróżniony i zaszczycony możliwością zaprojektowania i zbudowania kolejnego skarbu narodowego Ameryki w Arlington. To muzeum będzie dumnie czcić służbę i poświęcenie najodważniejszych członków wielkiej amerykańskiej instytucji - naszych sił zbrojnych " - powiedział Viñoly.

National Medal of Honor Museum, zdj. Rafael Viñoly Architects

źródło: dezeen.com

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.