National Speed Skating Oval powita pierwszych kibiców. Otwarcie projektu Populous

National Speed Skating Oval powita pierwszych kibiców. Otwarcie projektu Populous

National Speed Skating Oval, zdj. Populous

Firma architektoniczna Populous zaprezentowała niemal ukończony projekt National Speed ​​Skating Oval, który znany jest również jako Ice Ribbon. Budynek, stworzony specjalnie na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, pomieści 12 tysięcy widzów.

Budynek Ice Ribbon, którego znakiem rozpoznawczym jest oryginalna fasada składająca się z dwudziestu dwóch gigantycznych, podświetlanych wstążek, już w przyszłym tygodniu powita pierwszych gości i sportowców, odbędą się w nim bowiem zawody w łyżwiarstwie szybkim, w ramach Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

National Speed Skating Oval, zdj. Populous

 

Międzynarodowa firma Populous, która może pochwalić się takimi realizacjami jak Stadion Olimpijski w Londynie i Stadion Tottenham Hotspur, oparła swój projekt na motywie dziecięcych zabaw na lodzie. Tiric Chang, dyrektor Populous China, wspomina dziecięce zabawy w Shichahai Park. „Tradycyjna zabawa na lodzie w dawnym Pekinie polegała na szybkim wirowaniu i skakaniu na taflę lodu, która wydawała się mieć niezwykłą energię i oferowała nieskończone możliwości” – powiedział architekt. „Właśnie o tym pomyślałem, gdy zastanawiałem się nad charakterystyką olimpijskiego łyżwiarstwa szybkiego” - dodał.

National Speed Skating Oval, zdj. Populous

 

Wstążki otaczające elewację tworzą kokon o wysokości 33,8 metra wokół areny, zaprojektowany tak, aby zapewnić widzom niezapomniane wrażenia architektoniczne i sportowe. Istotnym elementem budynku jest oświetlenie, które można dostosować tak, by dowolnie zmieniać to, jak prezentuje się stadion nocą.

National Speed Skating Oval, zdj. Populous

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.