Nervión Riverside w Bacaraldo

Nervión Riverside w Bacaraldo

Nervión Riverside, zdj. Burgos & Garrido Arquitectos

Ogłoszono zwycięzców konkursu na projekt parku Nervión Riverside w Bacaraldo w Hiszpanii. Przedmiotem konkursu było opracowanie wizji krajobrazu sprzyjającego rekreacji i odpoczynkowi, a jednocześnie wpisującego się w istniejący kontekst przestrzeni. Zwycięski plan studia Burgos & Garrido Arquitectos ma zostać ukończony w roku 2023.

Portowa dzielnica Barakaldo, w której powstanie park, wciąż pozostaje częściowo niezagospodarowana, co w pewnym stopniu wyłącza ją z życia miasta. Przez jej południową część przebiegają tory kolejowe, a po wschodniej strony znajdują się dawne obiekty przemysłowe. Całość otoczona jest rzeką i naturalnymi krajobrazami, które sprawiają, że miejsce to jest idealne, aby zmienić się w tętniący życiem park.

Nervión Riverside, zdj. Burgos & Garrido Arquitectos

 

Projekt ma na celu wyeksponowanie ukształtowania terenu: zarówno wysokich, jak i niskich punktów krajobrazu. Przestrzeń między nimi zostanie połączona nasypami, które połączą brzeg rzeki ze wschodnią częścią miasta, tworząc przestrzeń do spacerów i aktywnego spędzania czasu. Park będzie składał się z trzech części: ciągnącego się wzdłuż rzeki zadrzewionego obszaru z widokiem na miasto, zbocza porośniętego dziką lokalną roślinnością oraz rozległego obszaru z chodnikami i przestrzeniami rekreacyjnymi, takimi jak nowoczesne boisko do piłki nożnej, siłownia pod gołym niebem, czy miejsca piknikowe. Architekci zadbali o to, by park Nervión Riverside był miejscem przystosowanym do potrzeb obywateli w każdym wieku, którym będą mogli cieszyć się w czasie wolnym od codziennych zajęć.

Nervión Riverside, zdj. Burgos & Garrido Arquitectos

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.