Nie żyje Krzysztof Domaradzki

Nie żyje Krzysztof Domaradzki

Krzysztof Domaradzki

Z przykrością informujemy o odejściu jednego z bardziej cenionych polskich architektów, Krzysztofa Domaradzkiego. Odpowiedzialny za projekt m.in. ulicy Nowy Świat i Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie architekt zmarł 27 czerwca w wieku 75 lat.

Krzysztof Domaradzki był architektem, urbanistą, a także cenionym profesorem akademickim. Wykładał Pracowni Urbanistyki Stosowanej Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, gdzie inspirował kolejne pokolenia młodych architektów. Zapisał się na zawsze w historii Warszawy, projektując przebudowę Nowego Świata i Krakowskiego Przedmieścia – jednych z najbardziej uczęszczanych ulic w stolicy. Uczestniczył również w projektach innych dzielnic Warszawy oraz rozbudowie podwarszawskich dzielnic.

Za swoje zasługi dla polskiej architektury oraz szczególne zasługi dla Warszawy, w roku 2016 Domaradzki został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.