Nie żyje Tony Hunt, ikona inżynierii budowlanej

Nie żyje Tony Hunt, ikona inżynierii budowlanej

Tony Hunt, zdj. Norman Foster Foundation

Inżynier i twórca technologii budowlanych Tony Hunt, który zaprojektował budynki takie jak Sainsbury Centre, Waterloo Station i Hopkins House, zmarł w wieku 90 lat.

Hunt, który współpracował z architektami high-tech Normanem Fosterem, Richardem Rogersem, Michaelem i Patty Hopkinsami oraz Nicholasem Grimshawem, zmarł w zeszłym tygodniu, jak donosi brytyjski magazyn „Architects' Journal”.

Hunt urodził się w Londynie w 1932 r., po skończeniu szkoły zdecydował się na rozpoczęcie studiów na Westminster Technical College. Karierę rozpoczął od stażu w studiu Wheeler & Jupp, następnie współpracował z biurem FJ Samuely and Partners, pracował również w ambasadzie USA w Londynie. W roku 1962 założył własne studio - Anthony Hunt Associates.

Współpracował z takimi postaciami ze świata architektury jak Richard i Sue Rogersowie czy Foster Cheesman. Wynikiem tej współpracy były projekty Creek Vean, Murray Mews, fabryka Reliance Controls czy IMB Pilot Headquarters. Z każdym kolejnym projektem Hunt umacniał swoją pozycję jako jednego z najlepszych inżynierów high-tech w branży budowlanej.

„Tony był dojrzałym projektantem jako inżynier, ale zachował dziecięce poczucie zachwytu nad wszystkim, co mechaniczne, a jego entuzjazm był bezgraniczny i zaraźliwy. Będzie nam go bardzo brakować” – mówią przyjaciele zmarłego.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.