Nie dojdzie do zamknięcia School of Architecture w Taliesin

Nie dojdzie do zamknięcia School of Architecture w Taliesin

TSoA, zdj. Andrew Pielage

Dzięki niezwykłej determinacji studentów i wykładowców starania o utrzymanie szkoły przyniosły pozytywny skutek. Po ponad miesiącu walki zarząd uczelni ogłosił, że nie zostanie ona zamknięta. Co wpłynęło na decyzję rady?

W zeszłym miesiącu ogłoszono, że School of Architecture w Taliesin (SoAT) zostanie zamknięta po 88 latach. Na skutek sprzeciwu studentów i nauczycieli, zarząd postanowił uchylić swoją decyzję z 25 stycznia i nie zamykać szkoły. Rada SoAT oświadczyła, że ​​uzyskała dodatkowe finansowanie, które pozwoli na utrzymanie szkoły.

Dan Schweiker, przewodniczący rady gubernatorów szkoły, powiedział: „Dziedzictwo Franka Lloyda Wrighta kultywowane przez szkołę ma, jak pokazało ogromne poparcie, ma niesamowite znaczenie. Jakość pracy, którą wykonali uczniowie w ostatnich latach jest znakomita. Byłoby poważnym ciosem dla przyszłości architektury, gdyby ci utalentowani studenci nie mieli szansy na kontynuowanie tego dziedzictwa”.

TSoA, zdj. Taliesin School of Architecture

O problemach finansowych i planach zamknięcia szkoły mówiono już od roku 2017. W ostatnich tygodniach z inicjatywy studentów utworzono petycję, która miała na celu ochronę placówki. „Zbliżające się zamknięcie Szkoły Architektury w Taliesin spowodowało oszołomienie i głębokie zaniepokojenie jej uczniów. Zaprzepaszczenie 88 lat wdrażania alternatywnego modelu pedagogicznego jest co najmniej tak destrukcyjne jak wyburzenie budynku, w którym znajduje się szkoła. Zamknięcie tej szkoły oznacza rozmontowanie wielkich wizji i tradycji minionego stulecia” – można przeczytać w petycji.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.