Nagrodzony RIBA Royal Gold Medal brytyjski architekt zmarł we śnie w wieku 88 lat.
Edward “Ted” Cullinan studiował architekturę na Cambridge University oraz University of California. Po ukończeniu nauki dołączył do studia Denys Lasdun and Partners. Spuścizna architekta obejmuje takie budynki jak Fountains Abbey Visitor Center czy (nominowany do nagrody Stirling w roku 2002) Weald and Downland Gridshell.
Cullinan był nie tylko doskonałym praktykiem architektury, ale i cenionym wykładowcą. Kształtował młodych architektów w murach uczelni takich jak The Bartlett, Sheffield University, MIT i University of Edinburgh.
„Wiadomość, że Ted Cullinan zmarł we śnie w poniedziałek, jest dla nas trudna do przyjęcia […] Założyciel naszej praktyki był prawdziwym wzorem do naśladowania dla wszystkich architektów. Już 60 lat tem projektował z myślą o zmianach klimatycznych, prezentując szerokie spojrzenie na praktykę architektoniczną, którą postrzegał jako akt społeczny” – mówi współpracownik architekta.
Studio Melike Altınışık Architects opublikowało kolejne zdjęcia zaprojektowanej przez nich wieży telewizyjno-radiowej. Futurystyczna, oryginalna konstrukcja o wysokości 369 metrów stanie w centrum Stambułu. Choć budynek częściowo funkcjonuje już od końca ubiegłego roku, spełniając swoje podstawowe funkcje, to wciąż jest zamknięty dla odwiedzających. Całkowite zakończenie prac nad wnętrzami wieży planowane jest na koniec wiosny tego roku.
Studenci architektury z Politechniki Warszawskiej: Zuzanna Bednarska, Edyta Kaszuba, Maria Mitrzak i Franciszek Przepiórka prezentują propozycję, która przeszła do finału konkursu Cambodia remote hideout hut, poszukującego najlepszych projektów chatek, które staną na wybrzeżu Kambodży.
Austriackie biuro firmy Architekten przedstawia projekt Domu w sadzie. Materiał, który wykorzystano do konstrukcji domku na łonie natury pozyskano z zasobów własnych inwestora, który jest właścicielem pobliskiego lasu.
Firma Crossboundaries w roku 2008 stworzyła projekt 36-klasowej szkoły w stosunkowo nowej dzielnicy Pingshan w chińskiej metropolii Shenzhen. Projekt był odzewem na brak miejsc w szkołach podstawowych w tym prężnie rozwijającym się regionie Chin, ze względu na duży i nieustanny napływ ludności.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.