Play ON SCHOOL. Konkurs
Platforma konkursowa UNI zaprasza architektów, studentów i wielbicieli projektowania do udziału w wyzwaniu artystycznym Play ON SCHOOL. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie interaktywnej fasady dla szkoły w mieście.
Miłośnicy sztuki odetchnęli z ulgą, kiedy zniesiono rządowe obostrzenia dotyczące muzeów i innych przestrzeni wystawienniczych. Po przerwie wraca również Warszawski Pawilon Architektury Zodiak, proponując kuratorskie zwiedzanie wystawy "Ściana Wschodnia. Architektura Zbigniewa Karpińskiego".
Po dłuższej przerwie wystawa znów jest otwarta dla zwiedzających. Dodatkowo możliwe będzie zwiedzanie kuratorskie, dzięki czemu uczestnicy będą mogli dowiedzieć więcej o ekspozycji. Oprowadzanie odbędzie się w kolejne niedziele – 14.02, 21.02 i 28.02. Z związku z obowiązującym reżimem sanitarnym, liczba osób przebywających w Pawilonie jest ograniczona, a na wydarzenia obowiązują zapisy przez aplikację.
Opis wystawy: „Na wystawie Ściana Wschodnia ukazana jest z dwóch perspektyw – przestrzennej i kulturowej. Jakość architektoniczna i urbanistyczna projektu, przemiany od konkursu po realizację zostały pokazane w kontekście ich społecznego odbioru. Wystawa prezentuje życie, które wypełniło Ścianę Wschodnią – jej codzienność, przypisywane jej znaczenia i szczególną pozycję jako kultowego miejsca rozrywki, handlu, spotkań, barów i sklepów, tła dla wielkich wydarzeń propagandowych. Przyglądamy się przekształceniom, którym ta unikatowa i zabytkowa już przestrzeń poddawana jest w ostatnich dekadach. Wykraczając poza historyczne opracowanie, zastanawiamy się, czym Ściana Wschodnia jest dla współczesnej Warszawy i jakie wnioski możemy wyciągnąć na przyszłość z doświadczeń Karpińskiego i jego zespołu”.
Więcej o wystawie na stronie Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki.
Platforma konkursowa UNI zaprasza architektów, studentów i wielbicieli projektowania do udziału w wyzwaniu artystycznym Play ON SCHOOL. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie interaktywnej fasady dla szkoły w mieście.
Firma OMA ukończyła budowę nowej wieży w Shenzhen w Chinach – Prince Plaza. Dwustumetrowy wieżowiec został oficjalnie otwarty dla użytkowników, oferując im wstęp na rozległe tarasy otwarte na korytarz widokowy, który pozwala podziwiać cuda natury na tle panoramy miasta.
Studio Carmody Groarke wygrało konkurs na rozbudowę Muzeum Designu w Gandawie. Biuro pokonało wybitne zespoły architektów, w tym Assemble i Office Kersten Geers David Van Severen.
Biuro DecaArchitecture prezentuje designerski salon odnowy biologicznej. Spa o powierzchni 3000 metrów kwadratowych mieści się w budynku wykutym w podstawie góry w Mistra w Grecji.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.