Norfolk. Apartamenty jak plaża

Norfolk. Apartamenty jak plaża

Norfolk, zdj. Koichi Takada Architects

Australijska firma Koichi Takada Architects zrealizowała projekt budynku o mieszanym przeznaczeniu, który stanął w Gold Coast w Queensland. Forma konstrukcji została zainspirowana zaczerpniętym z natury kształtem szyszki.

Projekt Norfolk zlokalizowany na Goodwin Terrace - pasie wybrzeża na południowym krańcu Burleigh Heads Beach – zajmuje działkę o powierzchni 1012 metrów kwadratowych. Nad inwestycją czuwała firma deweloperska FORME. Nazwa projektu została zaczerpnięta od wiekowych sosen, które rosną na terenie sąsiadującym z budynkiem. Sama konstrukcja nawiązuje zarówno formą, jak i użytymi materiałami, do pobliskich lasów. „Podobnie jak ich szyszki chronią nasiona przed złą pogodą i otwierają się jedynie w idealnym naturalnym otoczeniu, tak architektura Norfolk dopasowuje się do warunków, aby chronić mieszkańców przed żywiołami lub otworzyć się na 300 dni subtropikalnego słońca i zachwycającego naturalnego otoczenia” – mówią architekci ze studia Koichi Takada Architects.

Norfolk, zdj. Koichi Takada Architects

 

Na 10 kondygnacjach Norfolk znajdzie się 15 apartamentów, dwa luksusowe penthousy z basenami na dachu, zaś na parterze – siłownia, basen i sauna dla mieszkańców. Konstrukcja budynku ma zapewnić mieszkańcom optymalne warunki do życia, optymalizując takie czynniki jak doświetlenie wnętrz, prywatność czy dostęp do świeżego powietrza za pomocą przesuwnych ekranów z listew, które pełnią jednocześnie funkcję estetyczną i nadają budynkowi niepowtarzalnego charakteru.

Norfolk, zdj. Koichi Takada Architects

 

Aranżacja wnętrz opiera się na barwach i fakturach nawiązujących do środowiska naturalnego, aby zapewnić mieszkańcom możliwość relaksu i odpoczynku od miejskiego zgiełku.  W mieszkaniach królują drewniane podłogi i meble, elementy z kamienia oraz jasne, harmonijne kolory dodatków. „Projekt wchodzi w interakcję z naturą, mając na celu stworzenie przestrzeni przypominającej plażę”– mówi Koichi Takada.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.