Nova Królikarnia. Projekt mieszkalny od MFRMGR Architekci

Nova Królikarnia. Projekt mieszkalny od MFRMGR Architekci

Nova Królikarnia, zdj. MFRMGR Architekci

Studio MFRMGR Architekci przedstawia projekt czwartego etapu nowej inwestycji - osiedla mieszkalnego Nova Królikarnia, które powstaje w Warszawie, w pobliżu parku Arkadia. Projektanci i inwestor opisują osiedle jako luksusowe i kameralne, zapewniające bezpieczeństwo, spokój i rodzinną atmosferę. 

Zależało nam, aby od początku projektowania wyczuć relację przestrzenną między nowymi budynkami i ich ogrodami. Tak aby każdy mieszkaniec miał poczucie komfortu i intymności w swoim domu. Zarazem tez identyfikował się ze swoim nowym domem. Dlatego zaprojektowaliśmy różnorodne obiekty a nie stemple. Nie powoduje to też wrażenia monotonii i nudy. Założyliśmy stworzenie kameralnej, zwartej zabudowy przy jednoczesnym zachowaniu otwartości i stworzeniu przyjaznej przestrzeni sąsiedzkiej” – mówi zespół projektowy z MFRMGR Architekci.

Nova Królikarnia - IV etap, zdj. MFRMGR Architekci

 

Trzykondygnacyjne budynki urzekają prostotą i harmonią. Ich elewacje zostały utrzymane w stonowanych barwach – jedną część ścian pokryto tynkiem szlachetnym, drugą – szarą cegłą betonową farbą. W okolicach okien i przeszkleń dodano szerokie drewniane ramy. Drewniany element nadaje całości przytulnego charakteru, przełamując nowoczesny, chłodny styl.

Nova Królikarnia - IV etap, zdj. MFRMGR Architekci

 

Dla architektów z MFRMGR niezwykle ważne było zachowanie jak największej połaci zieleni wokół domów. Chcieli, aby mieszkańcy osiedla Nova Królikarnia mieli możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz nawiązywania kontakty z sąsiadami przy okazji spacerów czy relaksu przed domem. Istotnym elementem projektu są również obszerne tarasy na dachu, stanowiące idealne miejsce na imprezę rodzinną czy sąsiedzkie spotkanie.

Nova Królikarnia - IV etap, zdj. MFRMGR Architekci

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.