Nowa jakość akademików na Moore Theological College

Nowa jakość akademików na Moore Theological College

John Chapman House, zdj. Plus Architecture

Firma Plus Architecture zaprojektowała nowy budynek studencki, który stanie na terenie kampusu Moore Theological College w Newtown w Sydney. Jak mówią twórcy, ich projekt skupia się na zachęcaniu mieszkańców do interakcji.

Architekci odpowiedzialni za projekt zaznaczają, że nowy budynek John Chapman House ma pośredniczyć między obiektami uniwersyteckimi a otaczającym kontekstem miejskim, zdominowanym przez ruchliwe drogi, zabytki i wieżowce. Wielkość, forma i użyte w projekcie materiały mają pomóc wpisać obiekt w tkankę miejską. Z drugiej strony, budynek miał być miejscem, które pozwoli studentom na nawiązywanie nowych przyjaźni, wymianę doświadczeń i wzajemne wsparcie. Dlatego architekci zadbali również o to, aby przytulne, wesołe wnętrza zachęcały do serdeczności i współpracy.

John Chapman House, zdj. Plus Architecture

 

Projekt składa się z dwóch brył, sześcio – i czteropiętrowej. Są one połączone przeszkloną bryłą, w której znajdują się przestrzenie wspólne. Parter budynku łączy się z ogrodem, a otwarte klatki schodowe są kolejną okazją do interakcji społecznych. Ogólnodostępne udogodnienia obejmują pawilon na dachu, siłownię, kino, kuchnię i miejsce na grilla. W akademiku znajdą się 103 pokoje, a także apartamenty z pojedynczymi lub wieloma sypialniami dla studentów, wykładowców oraz ich rodzin.

John Chapman House, zdj. Plus Architecture

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.