Nowa siedziba Xiaomi w Shenzhen. Projekt Ennead Architects
Nowa siedziba Xiaomi w Shenzhen. Projekt Ennead Architects
Firma Ennead Architects zaprojektowała nową siedzibę Xiaomi, która już niebawem powstanie w Shenzhen. Projekt został wybrany spośród wielu zgłoszeń z całego świata w ramach konkursu zorganizowanego na 10-lecie firmy. Do stworzenia zwycięskiej wizji zainspirowała architektów ze studia Ennead forma popularnej zabawki logicznej, kostki Rubika.
Nowa siedziba Xiaomi stanie w samym sercu dzielnicy biznesowej Houhai. Jak twierdzą architekci, ich głównym założeniem było stworzenie „elastycznego, modułowego środowiska, które będzie łatwo dostosować do stale zmieniającego się stanu technologii”.
„Do stworzenia projektu zainspirowało nas pełne skupienie firmy Xiaomi na odkrywaniu technologii i nieustannym zadziwianiu konsumenta. Układ wnętrza inspirowany kostką Rubika prezentuje układ architektoniczny oparty na integracji i interakcji przestrzeni, zaś jego elewacje reprezentują nieustanne dążenie do innowacji i wzbudzanie ducha pracy zespołowej oraz kultury pracy w Xiaomi” – mówi Peter Schubert FAIA z Ennead Architects.
Podwyższony parter budynku będzie wykorzystywany jako ogólnodostępna przestrzeń publiczna. Wokół elewacji zostaną umieszczone ekrany LED, na których będą wyświetlane animacje, mające zaprezentować misję i pracę firmy, a także wzbogacić miasto o przyciągający wzrok element i zachwycić przechodniów. Architekci zadbali o to, aby elewacja była dynamiczna – dzięki odpowiedniemu układowi elementów bryła sprawia wrażenie, jakby „wyciągała” się ku niebu i unosiła nad miastem, stanowiąc kluczowy punkt jego panoramy.
Projekt Camden Highline, który ma na celu przekształcenie nieużywanego odcinka wiaduktu kolejowego w nowy park i trasę spacerową, został zgłoszony do zatwierdzenia przez władze Londynu. Stworzenie wizji zostało powierzone zespołowi kierowanemu przez architektów z James Corner Field Operations, w skład którego wchodzą vPPR Architects, Hew Locke, organizacja Street Space i projektant zieleni Piet Oudolf.
Platforma UNI zaprasza do udziału w konkursie Dwell Urban Design, który zbierze projekty odpowiadające na problemy związane z kryzysem mieszkaniowym w dużych miastach.
Konkurs na projekt Muzeum Emocji stawia przed uczestnikami trudne zadanie wykorzystania architektury jako narzędzia do wywołania różnych emocji. Architekci będą musieli zaprojektować muzeum, które składa się z dwóch oddzielnych sal wystawowych, wywołujących kontrastujące ze sobą emocje – pozytywne i negatywne.
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. A. Grucy CMKP w Otwocku oraz Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich zapraszają architektów do udziału w konkursie na projekt nowego skrzydła Szpitala, który pozwoli lekarzom na lepszą, kompleksową opiekę nad pacjentami placówki.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.