Nowa siedziba Xiaomi w Shenzhen. Projekt Ennead Architects

Nowa siedziba Xiaomi w Shenzhen. Projekt Ennead Architects

Xiaomi w Shenzhen, zdj. Ennead Architects

Firma Ennead Architects zaprojektowała nową siedzibę Xiaomi, która już niebawem powstanie w Shenzhen. Projekt został wybrany spośród wielu zgłoszeń z całego świata w ramach konkursu zorganizowanego na 10-lecie firmy. Do stworzenia zwycięskiej wizji zainspirowała architektów ze studia Ennead forma popularnej zabawki logicznej, kostki Rubika.

Nowa siedziba Xiaomi stanie w samym sercu dzielnicy biznesowej Houhai. Jak twierdzą architekci, ich głównym założeniem było stworzenie „elastycznego, modułowego środowiska, które będzie łatwo dostosować do stale zmieniającego się stanu technologii”.

Xiaomi w Shenzhen, zdj. Ennead Architects

 

„Do stworzenia projektu zainspirowało nas pełne skupienie firmy Xiaomi na odkrywaniu technologii i nieustannym zadziwianiu konsumenta. Układ wnętrza inspirowany kostką Rubika prezentuje układ architektoniczny oparty na integracji i interakcji przestrzeni, zaś jego elewacje reprezentują nieustanne dążenie do innowacji i wzbudzanie ducha pracy zespołowej oraz kultury pracy w Xiaomi” – mówi Peter Schubert FAIA z Ennead Architects.

Xiaomi w Shenzhen, zdj. Ennead Architects

 

Podwyższony parter budynku będzie wykorzystywany jako ogólnodostępna przestrzeń publiczna. Wokół elewacji zostaną umieszczone ekrany LED, na których będą wyświetlane animacje, mające zaprezentować misję i pracę firmy, a także wzbogacić miasto o przyciągający wzrok element i zachwycić przechodniów. Architekci zadbali o to, aby elewacja była dynamiczna – dzięki odpowiedniemu układowi elementów bryła sprawia wrażenie, jakby „wyciągała” się ku niebu i unosiła nad miastem, stanowiąc kluczowy punkt jego panoramy.

Xiaomi w Shenzhen, zdj. Ennead Architects

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.