Nowa siedziba firmy Supermax projektu Szczepaniak Astridge
Nowa siedziba firmy Supermax projektu Szczepaniak Astridge
Londyńska firma architektoniczna Szczepaniak Astridge wygrała międzynarodowy konkurs na projekt nowej siedziby firmy Supermax. Marka jest międzynarodowym producentem, dystrybutorem i sprzedawcą wysokiej jakości rękawic medycznych i dzięki przychodom, które zapewniła jej niedawna pandemia COVID-19, może pozwolić sobie na nową siedzibę.
Zwycięska propozycja zostanie zbudowana w mieście Klang w Malezji. Nowy dziewięciopiętrowy budynek o łącznej powierzchni 3576 metrów kwadratowych pomieści biura, parking, przestrzenie wystawiennicze, dziedzińce, restauracje i salę balową, która pozwoli zorganizować zabawę na blisko 1000 osób.
Wizualna strona projektu została zainspirowana naturą – wierzchnia fasada budynku, przykrywająca całościowe przeszklenia, składa się z wielu tyczek o zróżnicowanej grubości, przypominających pnie drzew w lesie. Połączenie tych dwóch elementów daje wrażenie półprzezroczystości i nieważkości.
Projektanci zadbali również o to, by w budynku znajdowało się wiele prawdziwych roślin. „Zdrowie i dobre samopoczucie pracowników mają ogromne znaczenie, dlatego zadbaliśmy o nie, dodając zielony pas wzdłuż obwodu biur oraz tworząc projekt oparty na zasadach Feng Shui” – utrzymuje biuro Szczepaniak Astridge.
Jak wiadomo, nieopodal nowej siedziby Supermax powstaną dwie fabryki firmy. Wszystkie trzy inwestycje są jednak na wczesnym etapie powstawania. Budowa zaprojektowanej przez Szczepaniak Astridge siedziby ma rozpocząć się w przyszłym roku.
Projekt i budowa projektu Neom budzi wiele kontrowersji wśród wielbicieli architektury. Gigantyczne przedsięwzięcie, które już niebawem powstanie w dynamicznie rozwijającej się Arabii Saudyjskiej, zrzeszyło największe biura architektoniczne na świecie, które zgodziły się współpracować przy tym niezwykle ważnym obiekcie. Do uznanych architektów dołączyło oficjalnie studio BIG, prezentując swój projekt na Biennale w Wenecji.
Royal Institute of British Architects nagrodził szpital Friendship Hospital w Bangladeszu, zaprojektowany przez zespół Kashef Chowdhury/URBANA. Realizacja otrzymała prestiżową nagrodę RIBA 2021, przyznawaną co dwa lata projektom wyróżniającym się doskonałym projektem i wywierającym pozytywny wpływ na społeczeństwo.
Studio architektoniczne APA Wojciechowski z.o.o prezentuje projekt UNIT.City – nowej dzielnicy, która powstanie w stolicy Ukrainy, Kijowie. Jak mówią twórcy projektu, dzielnica ma stać się miejscem przeznaczonym dla start-upów i młodych przedsiębiorców.
Praktyka architektoniczna autorstwa IFA Group prezentuje projekt Domu z czapką. W tej konstrukcji główne skrzypce gra niestandardowy dach, który spełniając naturalnie swoją główną funkcję, jest również ważnym elementem wizualnej kompozycji.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.