Nowa siedziba firmy Supermax projektu Szczepaniak Astridge

Nowa siedziba firmy Supermax projektu Szczepaniak Astridge

Siedziba firmy Supermax w Malezji, zdj. Szczepaniak Astridge

Londyńska firma architektoniczna Szczepaniak Astridge wygrała międzynarodowy konkurs na projekt nowej siedziby firmy Supermax. Marka jest międzynarodowym producentem, dystrybutorem i sprzedawcą wysokiej jakości rękawic medycznych i dzięki przychodom, które zapewniła jej niedawna pandemia COVID-19, może pozwolić sobie na nową siedzibę.

Zwycięska propozycja zostanie zbudowana w mieście Klang w Malezji. Nowy dziewięciopiętrowy budynek o łącznej powierzchni 3576 metrów kwadratowych pomieści biura, parking, przestrzenie wystawiennicze, dziedzińce, restauracje i salę balową, która pozwoli zorganizować zabawę na blisko 1000 osób.

Siedziba firmy Supermax w Malezji, zdj. Szczepaniak Astridge

 

Wizualna strona projektu została zainspirowana naturą –  wierzchnia fasada budynku, przykrywająca całościowe przeszklenia, składa się z wielu tyczek o zróżnicowanej grubości, przypominających pnie drzew w lesie. Połączenie tych dwóch elementów daje wrażenie półprzezroczystości i nieważkości.

Siedziba firmy Supermax w Malezji, zdj. Szczepaniak Astridge

 

 Projektanci zadbali również o to, by w budynku znajdowało się wiele prawdziwych roślin. „Zdrowie i dobre samopoczucie pracowników mają ogromne znaczenie, dlatego zadbaliśmy o nie, dodając zielony pas wzdłuż obwodu biur oraz tworząc projekt oparty na zasadach Feng Shui” – utrzymuje biuro Szczepaniak Astridge.

Siedziba firmy Supermax w Malezji, zdj. Szczepaniak Astridge

 

Jak wiadomo, nieopodal nowej siedziby Supermax powstaną dwie fabryki firmy. Wszystkie trzy inwestycje są jednak na wczesnym etapie powstawania. Budowa zaprojektowanej przez Szczepaniak Astridge siedziby ma rozpocząć się w przyszłym roku.

źródło: worldarchitecture.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.